Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Vlahović je dragulj kakav „viola“ dugo nije imala.

Fudbaler Fjorentine Dušan Vlahović definitivno će biti upamćen kao jedan od najubojitijih napadača u istoriji ovog kluba.

Đak Partizanove škole fudbala ima godinu života, a pred njim je još mnogo sezona i prilika da se nadmeće sa najboljima. Nedavno je pretekao Gabrijela Batistutu po broju postignutih golova za Fjorentinu u jednoj godini, a našao se i na listi napadača Fjorentine koji su postigli najveći broj golova u prvih 100 nastupa za klub iz Firence.

Naime, on je sa 42 pogotka 12. najbolji strelac u istoriji kluba računajući prvih 100 utakmica za Fjorentinu. Ispred njega nalaze se Mario Maraski (43), Alberto Đilardino (46), Alberto Galasi (50), Vinićio Vijani (50), Romeo Menti (51), Adrijan Mutu (53), Đuzepe Virđili (55), Luka Toni (57), Gabrijel Batistuta (58), Kristijan Rigano (62) i Kurt Hamrin (77).

Ipak, kada je poslednja decenija u pitanju, Vlahović je neprikosnoven i prema brojkama najbolji je napadač ovog kluba u prethodnih 10 godina.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Fudbal

Argentina pokorila Čile, Suarez rešio Paragvaj

Objavljeno

dana

Favoriti opravdali ulogu.

Fudbalska reprezentacija Argentine ostvarila je značajnu pobedu na gostovanju Čileu 2:1 u 15. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru i tako se približila vodećem Brazilu na četiri boda razlike.

Vođstvo „Gaučosima“ doneo je Anhel Di Marija već u devetom minutu karakterističnim udarcem levom nogom van šesnaesterca.

Čileu nije trebalo mnogo da poravna rezultat pošto je već u 21. minutu Ben Brereton izvanredno skočio i savladao Martineza posle odličnog centaršuta sa desne strane.

Pobedu Argentini obezbedio je Lautaro Martinez u 34. minutu pošto je rutinski pripucao loptu u gol nakon odbitka.

Argentina se tako učvrstila na drugom mestu, a naredni meč odigraće u sredu 2. februara protiv Kolumbije, dok će Čile morati da se nakon drugog uzastopnog poraza vadi protiv Bolivije u utorak.

U drugom meču odigranom u noći između četvrtka i petka Luis Suarez je doneo pobedu Urugvaju na gostovanju Paragvaju 1:0.

Napadač madridskog Atletika postigao je u 50. minutu za njega karakterističan gol levom nogom u dalji ugao i omogućio Urugvajcima da prekinu seriju poraza u kvalifikacijama, dok je agonija Paragvaja nastavljena i uz Venecuelu ostaju najgori tim u Južnoj Americi.

Kolo će biti kompletirano večeras utakmicama između Kolumbije i Perua, odnosno Venecuele i Bolivije, dok nas naredno očekuje već u toku sledeće sedmice.

Sportske
Nastavite čitati

Fudbal

Red karatea, red fudbala – cirkus u Kitu trajao 102 minuta, Brazilci se provukli!

Objavljeno

dana

Red karatea, red fudbala - cirkus u Kitu trajao 102 minuta, Brazilci se provukli!

Neverovatna utakmica…

Fudbaleri Ekvadora i Brazila remizirali su u Kitu rezultatom 1:1 u okviru južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Gosti su na teren izašli rastereći rezultatskog pritiska budući da su već obezbedili plasman na Mundijal, ali na terenu nije bilo poštede.

Brazil je poveo već u šestom minutu kada se u kaznenom prostoru rivala najbolje snašao Kasemiro i zatresao mrežu.

Devet minuta kasnije usledio je novi problem za Ekvador, zbog brutalnog starta nad Kunjom direktan crveni karton zaradio je golman Domingez.

Usledila je veoma gruba igra od strane obe ekipe,crveni je na drugoj strani dobio i Emerson Rojal pet minuta kasnije, da bi se nakon toga Alison ipak provukao pošto je sudija preinačio odluku da mu pokaže crveni karton, te mu dao žuti.

Ekvador je pokušavao da stigne do izjednačenja, domaća publika se ponadala kada je sudija pokazao na penal u 59. minutu, ali je posle VAR konsultacije odlučio da odustane od toga.

Dočekao je Ekvador i izjednačenje, igrao se 75. minut kada je Feliks Tores iskoristio dobro izveden korner i savladao Alisona.

Primetna je bila nervoza golmana Liverpula koji je u finišu meča ponovo izbegao isključenje pošto je arbitar Roldan po drugi put procenio da Alison nije napravio penal.

Igralo se do 102. minuta kada je sudija konačno odsvirao kraj.

Brazil je prvi u kvalifikacionoj grupi sa 36 bodova, dok je Ekvador treći sa 24.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Sportske

Fudbal

Vlahović dobio broj u Juventusu, može da promeni istoriju kluba!

Objavljeno

dana

Nadam se da neće biti problema.

Vlahović će, ukoliko bude negativan na virus korona, sutra krenuti put Torina gde bi nakon obaveljenih lekarskih pregleda trebalo da potpiše ugovor i zaduži dres sa brojem 28, što će biti simobličan čin ukoliko se zna da je rođen 28. januara 2000. godine i da mu je sutra rođendan.

Kao što smo nešto ranije tokom dana napisali, Fjorentina će na ime obeštećenja dobiti 70 miliona evra plus dodatnih pet na ime bonusa.

Reprezentativac Srbije će na „Alijanc stadionu“ zarađivati sedam miliona evra po sezoni plus bonuse i postati prvi Srbin od odlaska Miloša Krasića koji je obukao dres „Bjankonera“.

Vlahović je svakako gađao „devetku“ koju su na leđima Juventusovog dresa proslavili igrači poput Zlatana Ibrahimovića, Filipa Inzagija, Alesandra Del Pjera, Paola Rosija.

Ipak, broj koji je sinonim za napadača i dalje je u vlasništvu Alvara Morate, pa će Vlahović morati da se zadovolji brojem koji je poslednji bio na leđima Meriha Demirala, a nekad su ga nosili Tomas Rinkon, Fabio Kanavaro, Igor Tudor, Luka Pelegrini.

Primećujete, igrači defanzivne orjentacije. Nadamo se da to u praksi ništa neće značiti, već da će promeniti istoriju Juventusa proslavljajući broj koji su obeležili defanzivci.