San Hoze: Martić sigurna, Konjuh se mučila ali slavila

dana

Ana Konjuh

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

REUTERS/Sarah Meyssonnier

U ponedeljak je počeo WTA turnir u San Hozeu, a uspešne su u prvom kolu bile Petra Martić i Ana Konjuh.

Petra Martić je u duelu prvog kola bila bolja od Anastasije Sevastove u dva seta – 6:3, 6:3. Hrvatska teniserka do pobede je došla za sat i 15 minuta.

Martićeva je meč otvorila osvajanjem svog servis gema da bi nakon toga usledila četiri gema u kojima je do poena dolazila igračica koja je bila na riternu. Martićeva je prelomila rezultat trećim brejkom u setu za vođstvo 5:3 nakon čega je servirala za osvajanje seta i povela 1:0.

Drugi set je za Martićevu bio daleko lakši. Otvorila ga je brejkom, bila je sigurna u svojim gemovima, a pobedu je potvrdila još jednom oduzevši svojoj rivalki gem.

U drugom kolu rivalka će joj biti Magda Linet.

Ana Konjuh eliminisala je Mari Buzkovu nakon tri seta. Hrvatica je do glavnog žreba došla kroz kvalifikacije, a u ovom meču je slavila rezultatom 7:5, 3:6, 7:5.

U prva četiri gema meča videli smo isto toliko brejkova. Usledio je period u kome su igračice bile sigurnije na svoj servis da bi kraj prvog seta zaličio na njegov početak – videli smo nova tri brejka od kojih je dva napravila Konjuh koja je tako došla do vođtsva 1:0.

Brejkom je Konjuh otvorila i drugi set, ali je u nastavku pretrpela dva vezana brejka i Butkova je meč uvela u treći set.

Konjuh je vezala tri gema u trećem setu, povela 3:0 nakon čega je ušla u seriju grešaka, dozvolila rivalki da se do te mere vrati u meč da je bila u situaciji da se hvata za poslednju slamku i u tome je uspela. Buzkova je servirala za meč, ali je Konjuh uspela da izbori brejk i izjednači na 5:5.

Borba se razbuktala dodatno u poslednja dva gema meča, Konjuh je uspela da na kraju iskoristi treću meč loptu i da nakon skoro tri sata borbe dođe do pobede.

U drugom kolu će igrati protiv bolje iz meča u kome se sastaju Alison Riske i Koko Vandevej.

1024: { items: 1 },

1366: { items: 1 } } }); } });

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Sakari uz dosta muke prošla dalje

Objavljeno

dana

Autor

Julian Avram Icon Sportswire via Guliver image

Grkinja Marija Sakrai je prošla u treće kolo turnira u Torontu jer je savladala Sloan Stivens u tri seta u meču koji je trajao dva sata i deset minuta. Po setovima je bilo 6:2, 4:6 i 6:2.

Četvrta igračica sveta je bez većih problema dobila prvi set za pola sata 6:2. Tada je Marija napravila dupli brejk i delovalo je da će tako završiti čitav meč. Međutim u drugom setu je odmah izgubila servis i propustila je čak pet brejk lopti u naredna dva gema. To je rezultiralo novim brejkom Sloan Stivens koja je tako povela 5:1. Amerikanka je do kraja seta izgubila jedan brejk ali je zadržala prednost i dobila je drugi set 6:4.

U trećem setu se Stivens držala do šestog gema, tada je poklekla i izgubila je servis i posle toga više nije bilo povratka. Grkinja je napravila još jedan brejk za 6:2.

Naredna protivnica Marije Sakari će biti bolja iz duela Anisimova – Karolina Pliškova.

Bjanka Andresku je igrala dva i po sata meč protiv Darije Kasatkine. Domaća teniserka je u dva seta slavila protiv favorizovane Ruskinje a bilo je 7:6 i 6:4. Bilo je pregršt brejkova u ovom setu. Samo u prvom ih je bilo osam, a prvih pet gemova su svi bili brejkovi. Kanađanka je imala dobru šansu da napravi brejk i dobije prvi set 6:3, ali je to ipak sačuvala za taj-brejk u kom je slavila 7:5.

U drugom setu je viđeno sedam brejkova, a ovoga puta Bjanka oduzima servis na vreme protivnici. U poslednjem gemu je imala čak tri uzastopne brejk lopte i meč lopte, a treću je konačno iskoristila.

Kasatkina je na kraju meča imala realizaciju brejk šansi 7/16, a Andresku 8/14.

Manuel Velasquez/Getty Images

Iako je sa odličnim rezultatima iz minule sedmice došao u Montreal, Miomir Kecmanović je ispao odmah u prvom meču na Mastersu u Montrealu. Bolji od njega u dva seta je bio Botik Van De Zandšlup, po setovima 6:1 i 7:5. Takođe je takmičenje u Kanadi završio i Endi Mari koji je izgubio od Tejlora Frica.

Kecmanović je posle osvojene titule u dublu u Los Kabosu i posle polufinala u singlu imao baš loš meč protiv Holanđanina Botika Van De Zandšlupa. To se posebno videlo u prvom setu u kom je Miša pretrpeo dva brejka pa je za svega 23 minuta već bilo 1:0 za Holanđanina.

Drugi set je bio druga priča. Videlo se da je Botikov servis ranjiv jer je Miomir imao tri brejk lopte u četvrtom gemu, a u šestom je napravio brejk. Ipak tada počinje i Kecmanovićev servis da se ljulja i Van De Zandšlup je do kraja seta napravio čak dva brejka. Najteže će Kecmanoviću biti to što je pri vođstvu 5:4 imao set loptu koju nije iskoristio i Van De Zandšlup je napravio u istom gemu brejk.

Miša je tako izgubio set u kom je vodio 5:2, dva puta servirao za 1:1 i na kraju ga je završio sa pet uzastopno izgubljenih gemova.

Van De Zandšlup sada igra sa Kameronom Norijem koji je dobio Brendona Nakašimu 2:0. Po setovima je bilo 6:4 i 6:4.

Endi Mari je veoma brzo završio učešće u Montrealu jer je posle sat i po bilo 2:0. Po setovima je Tejlor Fric slavio 6:1 i 6:3.

U ostalim mečevima je Dijego Švarcman slavio protiv Davidoviča Fokine u tri seta, bilo je 1:6, 6:3 i 6:4, dok je novi član Top10 ekipe Hubert Hurkač dobio Rusuvorija takođe 2:1, po setovima 6:3, 6:7 i 6:2. Albert Ramos Viljolas je izbacio Danijela Gofana 7:6 i 6:2.

Minas Panagiotakis/Getty Images

Ljubitelji tenisa imaju čemu da se raduju jer je žreb u drugom kolu mastersa u Montrealu upario dvojicu igrača koji spadaju među najatraktivnije – prvog igrača ATP liste Danila Medvedeva i aktuelnog vicešampiona Vimbldona Nika Kirjosa.

Masters turnir iz Montreala pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Australijanac je u svom meču prvog kola pobedio Argentinca Sebastijana Baeza rezultatom 6:4, 6:4 posle jednog časa i 26 minuta tenisa u provinciji Kvebek.

Kirjos igra u odličnoj formi, a trijumf nad Baezom bio mu je 13. u poseldnjih 14. mečeva – pre Montreala igrao je finale Vimbldona, u kojem ga je pobedio Novak Đoković, a u Vašingtonu je osvojio titulu jer je u finalu bio bolji od Jošihita Nišioke.

U prvom setu protiv Baeza viđena je velika borba, ali je Kirjos, 37. igrač sveta, u prva dva gema napravio brejk. Umalo da se Južnoamerikanac vrati brejkom u osmom gemu, ali u desetom teniser iz Kanbere koristi prvu set-loptu.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk – do njega je došlo u petom gemu, kada Kirjos koristi prvu brejk-priliku.

Kirjos i Medvedev dosad su igrali dvaput – Nik je dva puta pobedio 2019. godine (masters Rim i Vašington), a Rus je do pobede stigao na Australijan openu ove godine.

Rodžers kup, poznat kao Otvoreno prvenstvo Kanade, ima dugu tradiciju i igra se od 1881. godine. Pripada seriji masters 1.000, igra se na otvorednom, na tvrdoj podlozi.

Novak Đoković ga je osvajao u četiri navrata, a aktuelni šampion je Danil Medvedev – koji je u finalu 2021. godine porazio Rajlija Opelku.