Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

REUTERS/Hannah Mckay

Treći put u karijeri na Vimbldonu, Novak Đoković je uspeo da dobije meč, posle izgubljena dva seta. Srbin je posle velikog preokreta savladao Italijana Janika Sinera 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2 i ušao u polufinale najprestižnijeg turnira na svetu. Za mesto u finalu Novak će odmeriti snage sa boljim iz duela Nori – Gofan.

Odlično je Đoković otvorio meč i poveo 4-1 delovalo je da će lako doći do prvog seta. Propustio je Srbin i jednu brejk loptu za 5-1 i od tog trenutka sve se okrenulo u korist mladog Italijana. Zaigrao je Siner kao u transu, osvojio šest od sedam gemova i stigao do prvog seta.

Isti trend je nastavljen u drugom setu. Italijan je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu. Napravio je brejk u trećem gemu, dodao još jedan u sedmom i stigao na set do prolaza u polufinale.

Međutim, tada se Novak probudio. Već na startu trećeg dela stavio je do znanja da je u mnogo boljem ritmu. Oduzima servis rivalu u četvrtom gemu i to je pokrenulo lavinu. Bez mnogo muke privodi posao kraju u trećem setu i smanjuje na 2:1.

Još bolji je bio Srbin u četvrtom setu. Za tili čas je sjajnom igrom poveo 4:0 i bilo je jasno da će meč otići u peti set. Uspeo je Siner samo da upiše dva gema i meč je ušao u peti set.

Bilo je jasno da Novak ima mnogo više iskustva u ovakvim situacijama. Poveo je Janik 1:0 u petom setu, ali Đoković lako poravnava i onda pravi ispostavilo se odlučujući brejk za 2:1. Nije više bilo dileme i Srbin je četvrtu godinu zaredom ušao u polufinale Vimbldona.

Dešavanja sa Centralnog terena mogli ste uživo da pratite na našem blogu.

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Kruna za Kasatkinu u San Hozeu

Objavljeno

dana

Autor

Carmen Mandato/Getty Images

Darija Kasatkina osvojila je titulu na WTA turniru u San Hozeu. Ruskinja je posle preokreta savladala Amerikanku Šelbi Rodžers 6:7 (2:7), 6:1, 6:2.

U prvom setu Kasatkina je vodila 5:3, a na svoj servis pri rezultatu 5:4 je propustila set loptu. Amerikanka je uspela da dođe do taj-brejka u kojem je bila ubedljiva i stigla do prednosti od jednog seta.

Međutim u nastavku meča na terenu je postojala samo Kasatkina. Od rezultata 1:1, Ruskinja pravi seriju od 5:0 i stiže do poravnanja skora.

Nije se tu zastavila 12. igraačica na planeti. U trećem setu odmah pravi brejk za 2:0, rutinski odražava stečenu prednost, da bi u sedmom gemu ponovo oduzela servis rivalki i stigla do konačne pobede.

Ruskinji je ovo peta titula u karijeri, a prva posle skoro godinu i po dana. Poslednji put pre San Hozea slavila je u Sankt Peterburgu u martu 2021. godine.

Sportklub
Nastavite čitati

Tenis

Nik Kirjos osvojio titulu posle tri godine!

Objavljeno

dana

Autor

Patrick Smith/Getty Images

Australijski teniser Nik Kirjos osvojio je titulu na ATP turniru iz serije 500 u Vašingtonu pošto je u finalu pobedio Jošihita Nišioku 6:4, 6:3 za dva časa i 22 minuta igre.

Trenutno 63. igrač sveta došao je do sedmog trofeja u karijeri, odnosno prvog još od avgusta 2019. kada je upravo u prestonici Sjedinjenih Država u odlučujućem duelu savladao trenutno prvog igrača sveta Danila Medvedeva.

Australijanac je odlično počeo meč i već u prvom gemu oduzeo je servis protivniku, a nakon što je u šestom spasao jedinu brejk loptu za Japanca rutinski je set priveo kraju.

Dvadesetsedmogodišnji Kirjos je i u prvom gemu drugog seta napravio brejk, kontrolisao je dešavanja na terenu, a fokus nije gubio ni posle nekoliko manjih ispada i diskusija sa sudijom i svojim timom.

Kirjos, koji će od ponedeljka biti 37. igrač sveta, je u poslednja tri servis gema izgubio samo jedan poen, a finale u Vašingtonu završio je novim brejkom.

U ponedeljak u Montrealu počinje Masters 1000, a sve mečeve ćete moći da gledate na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.