dana

Stanoje najavio dosta rotacija, prezadovoljan igrom

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Jedna je očekivana, a druga…

Posle uspešno obavljenog posla u Slovačkoj protiv DAC-a, Partizan večeras od 18 časova igra na “Fišt“ stadionu protiv domaćeg Sočija u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Biće ovo mnogo veći izazov za Partizan i mnogo teži protivnik, a trener crno-belih Aleksandar Stanojević se odlučio za nešto izmenjen sastav u odnosu na onaj koji je pre sedam dana u Slovačkoj slavio protiv DAC-a sa 2:0.

Očekivana je bila promena na poziciji desnog beka. Tu će danas delovati Marko Živković umesto Lutovca, a druga promena je u veznom redu, gde će Jojićevo mesto zauzeti Aleksandar Šćekić.

Soči: Zabolotnji, Margašov, Barać, Rodrigao, Prokin, Terekov, Popov, Noboa, Caljagov, Burmistrov, Dugandžić.

Klupa: Adamov, Džanaev, Jusupov, Vorobjev, Barsov, Kolmakov, Angban, Jurganov, Žoaozinjo, Mamana, Zaika.

Partizan: Popović, Živković, Saničanin, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Marković, Natho, Pantić, Rikardo.

Klupa: Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Ostojić, Brežančić, Milovanović, Terzić, Jojić, Lutovac, Smiljanić.

dana

Zbog čega se navijači nerviraju kada Partizan vodi sa 2:0? (TVITOVI)

Dvojica fudbalera izneli utiske.

Fudbaler Partizana Lazar Marković bio je zadovoljan je pobedom na gostovanju Anortozisu na Kipru u 1. kolu Lige konferencija, ali nije želeo mnogo da komentariše Crvenu zvezdu protiv koje crno-beli igraju za tri dana.

Partizan je rutinski golovima Meniga i Rikarda Gomeša slavio na Kipru 2:0, a već u nedelju ih očekuje „večiti derbi“.

Svaka prva utakmica u grupi je teška. Igrali smo fudbal, dali smo dva gola, mogli još koji. Anortozis je dobar tim, da ste me pre utakmice pitali da li bih bio zaovoljan bilo kakvom pobedom, pozitivno bih odgovorio. Ne znam šta je Zvezda uradila, ali nama ova pobeda mnogo znači pred derbi„, rekao je popularni Markec.

Za razliku od Markovića, Saša Zdjelar je glavom već u nedeljnom okršaju sa Zvezdom.

Drugi pogodak postigli smo u pravom momentu, priveli smo potom meč uspešno kraju. Prethodno smo otišli golom u finišu prvog poluvremena na odmor, videli ste kako su oni krenuli u nastavku, ali smo izdržali. Sledi derbi, jedna od najbitnijih utakmca, pripremićemo se jako dobro. Glavom smo sada na toj utakmici„, naveo je vezista crno-belih.

Partizan će kroz dve nedelje u Beogradu dočekati estonsku Floru u drugom kolu LK, a duel protiv Zvezde u prvenstvu na programu je već u nedelju od 18 sati.

Sportske

Fudbal

Emotivno veče za Akea, prvenac u LŠ, pa tužna vest

Objavljeno

dana

Od radosti do tuge.

Odbrambeni fudbaler Mančester sitija Natan Ake imao je u sredu izvesno jedno od najemotivnijih večeri u karijeri i životu, ono su obeležili prvenac u Ligi šampiona i smrt oca.

Ake je bio strelac jednog od šest golova Sitija u goleadi i pobedi protiv Lajpciga od 6:3, a odmah po završetku utakmice saznao je za smrt oca.

Ove vesti podelio je sa pratiocima putem Instagrama.

Poslednjih nekoliko nedelje bile su najteže za mene. Otac mi je bio veoma bolestan i nije postojala odgovarajuća terapija da ga spase. Srećan sam što sam imao veliku podršku u teškoj situaciji„, napisao je Ake.

Dodao je da je postigao prvenac samo nekoliko minuta nakon što mu je otac preminuo u postelji kreveta na kojoj su do njegovog poslednjeg časa ležali majka i brat.

Gledanje mojih utakmica uvek ga je činilo ponosnim i srećnim. Znam da si uvek uz mene, bićeš zauvek u mom srcu i ovaj gol je posvećen tebi„, napisao je holandski fudbaler, kiji je prošlog leta stigao u Siti.

Sportske

Fudbal

Ocene – Popović izrasta u vrhunskog golmana, stranci prave razliku u Partizanu, ko je podbacio?

Objavljeno

dana

Ocene - Popović izrasta u vrhunskog golmana, stranci prave razliku u Partizanu, ko je podbacio?

Iznenađujuće dobra partija Miljkovića na desnom beku.

Kada se pogleda samo rezultat na Kipru, bila je to rutinska pobeda Partizana protiv Anortozisa od 2:0.

Bilo je određenih problema u igri „crno-belih“, ali teško se šta može zameriti posle ovakvog trijumfa u Evropi.

Golman Popović bio je na visini zadatka i u nekoliko navrata uspeo da sačuva svoju mrežu na sjajan način.

Bekovi Partizana bili su agilni u oba pravca, Miljković je ofanzivno iznenadio, dok je štoperski tandem ponovo bio na visini zadatka.

Gosti su pretili uglavnom sa sredine terena gde su se nalazili Šćekić i Zdjelar koji su imali i bolja evropska izdanja, ali nije tu bilo previše grešaka.

Marković je bio agilan i trudio se, Natho odigrao nešto bolje nego u prethodnim evropskim utakmicama, a sve zasluge za pobedu idu Partizanovim strancima.

Novajlija Kvinsi Menig je pokazao raskošan talenat u Kragujevcu, a sada je i potvrdio da bi mogao biti veliko pojačanje u Humskoj. Pored gola imao je i nekoliko opasnih prodora, svako dodavanje unapred je bilo rezonski i tačno.

Šta tek reći za Rikarda Gomeša?

Povratnik nastavlja da rešeta protivničke mreže, sada je pogodio i posle lakše povrede koja će Stanojeviću zadati glavobolju pred Večiti derbi.

Jović je odmah po ulasku napravio pometnju i upisao asistenciju, Jojić se nije proslavio, a veoma dobar utisak za svega nešto više od 10 minuta ostavio je Nikola Terzić.

Ovako smo mi videli igrače Partizana večeras:

Popović (8), Miljković (7.5), Vujačić (7), Saničanin (7), Obradović (7), Šćekić (6.5), Zdjelar (6,5), Marković (6,5), Natho (6,5), Menig (7,5), Rikardo Gomeš (7,5).

Izmene: od 64. minuta Jović (7), od 64. minuta Jojić (5.5), od 71. minuta Holender (6), od 83. Terzić (6,5).