Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

Photo by Darrian Traynor/Getty Images

Estonska teniserka Kaja Kanepi prvi je polufinalista WTA turnira u Vašingtonu, pošto je u tri seta savladala Ruskinju Kalinskaju 6:7, 6:4, 6:3.

Imala je sreće 37. igračica sveta, jer joj kiša nije poremetila planove, kao nekim drugim teniserkama. Mada se Kalinskaja dovoljno potrudila da se na samom terenu namuči.

Ruskinja je posle velike borbe u taj brejku osvojila prvi set, dobivši taj deo igre 7:4. U drugom setu 71. igračica sveta imala je i brejk prednosti, povela 3:0. Ali je Kanepijeva pritisla gas, preokrenula rezultat i dobila taj set 6:4.

U trećem setu kvalitet je došao do izražaja. Napravila je tri brejka, tako je potpuno bezbolan bio onaj jedan Ruskinje i to kada je šesti nosilac servirala za meč i na kraju dobila 6:3.

Protivnica u polufinalu biće pobednica meča Savil – Marino. Taj meč prekinut je zbog lošeg vremena pošto je Australijanka Savil dobila prvi set 6:1 i vodi u drugom 3:0.

Mesto u četvrtfinalu obezbedila je Viktorija Azarenka pobedom nad Čehinjom Martincovom 7:6, 6:2 i očekuje je okršaj protiv Vang Ksiju.

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Kruna za Kasatkinu u San Hozeu

Objavljeno

dana

Autor

Carmen Mandato/Getty Images

Darija Kasatkina osvojila je titulu na WTA turniru u San Hozeu. Ruskinja je posle preokreta savladala Amerikanku Šelbi Rodžers 6:7 (2:7), 6:1, 6:2.

U prvom setu Kasatkina je vodila 5:3, a na svoj servis pri rezultatu 5:4 je propustila set loptu. Amerikanka je uspela da dođe do taj-brejka u kojem je bila ubedljiva i stigla do prednosti od jednog seta.

Međutim u nastavku meča na terenu je postojala samo Kasatkina. Od rezultata 1:1, Ruskinja pravi seriju od 5:0 i stiže do poravnanja skora.

Nije se tu zastavila 12. igraačica na planeti. U trećem setu odmah pravi brejk za 2:0, rutinski odražava stečenu prednost, da bi u sedmom gemu ponovo oduzela servis rivalki i stigla do konačne pobede.

Ruskinji je ovo peta titula u karijeri, a prva posle skoro godinu i po dana. Poslednji put pre San Hozea slavila je u Sankt Peterburgu u martu 2021. godine.

Sportklub
Nastavite čitati

Tenis

Nik Kirjos osvojio titulu posle tri godine!

Objavljeno

dana

Autor

Patrick Smith/Getty Images

Australijski teniser Nik Kirjos osvojio je titulu na ATP turniru iz serije 500 u Vašingtonu pošto je u finalu pobedio Jošihita Nišioku 6:4, 6:3 za dva časa i 22 minuta igre.

Trenutno 63. igrač sveta došao je do sedmog trofeja u karijeri, odnosno prvog još od avgusta 2019. kada je upravo u prestonici Sjedinjenih Država u odlučujućem duelu savladao trenutno prvog igrača sveta Danila Medvedeva.

Australijanac je odlično počeo meč i već u prvom gemu oduzeo je servis protivniku, a nakon što je u šestom spasao jedinu brejk loptu za Japanca rutinski je set priveo kraju.

Dvadesetsedmogodišnji Kirjos je i u prvom gemu drugog seta napravio brejk, kontrolisao je dešavanja na terenu, a fokus nije gubio ni posle nekoliko manjih ispada i diskusija sa sudijom i svojim timom.

Kirjos, koji će od ponedeljka biti 37. igrač sveta, je u poslednja tri servis gema izgubio samo jedan poen, a finale u Vašingtonu završio je novim brejkom.

U ponedeljak u Montrealu počinje Masters 1000, a sve mečeve ćete moći da gledate na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.