dana

Aleksandra Krunić ide u Tokio, igraće dubl sa Ninom

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

AP Photo/Thibault Camus

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo turnira u Portorožu pobedom nad Slovenkom Živom Falkner sa 2:0.

Krunićeva, 176. na listi, bila je bolja od 542. igračice sveta sa 6:3, 6:1 za 76 minuta.

Beograđanka je rutinski opravdala ulogu favoritkinje, iako je meč otvorila izgubljenim servisom. U nastavku prvog seta je preuzela kontrolu i uz dva brejka stekla prednost.

Drugi set odigrala je furiozno, povela sa 5:0 i prošla dalje. U borbi za četvrtfinale igraće protiv Kaje Juvan, koja je napravila iznenađenje i sa 2:0 savladala prvu favoritkinju Petru Martić.

Crnogorka Danka Kovinić neprijatno je iznenadila porazom od Arine Kalinskaje sa 6:0, 6:4. Ruskinja, 145. na listi, dominirala je duelom protiv 63. reketa sveta i domogla se sledeće runde.

Neuspešna na startu bila je i Slovenka Pia Lovrić, koju je sa 7:5, 6:3 dobila Amerikanka Alison Risk.

Srbin pobedio Rusa.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se danas u finale kvalifikacija za turnir u Moskvi, nakon što je u tri seta pobedio Rusa Evgenija Karlovskija 2:6, 6:4, 6:1.

Kecmanović, 71. igrač sveta, pobedio je Rusa, 279. na ATP listi, nakon sat i 56 minuta igre.

U finalu kvalifikacija Kecmanović će igrati sa boljim iz meča u kome se sastaju Rus Roman Safiulin i Japanac Jošihita Nišioka.

David W Cerny, Reuters

Posle dva sata i 25 minuta borbe, tri odigrana seta i velikog preokreta Anet Kontavejt osvojila je titulu na WTA turniru u Moskvi.

Kontavejt je u finalu bila bolja od Ekatarine Aleksandrove 4:6, 6:4, 7:5.

Jednim brejkom Aleksandrova je u svoju korist rešila prvi set. Vodila je Ruskinja 4:0 u drugom setu, ali se od šestog gema sve srušilo. Kontavejt je vezala šest osvojenih gemova i uvela meč u treći set u kome je nastavljena velika borba.

Aleksnadrova je i u ovom delu meča prva prišla na korak pobedi, napravila je brejk za vođstvo 5:4 i servirala je za titulu kada je Kontavejt uzvratila brejkom nakon koga je usledio još jedan za konačnu pobedu.

Za Estonku je ovo četvrta titula u karijeri, a treća ove godine.

Sportklub

Tenis

Kecmanović na korak od glavnog žreba u Moskvi

Objavljeno

dana

Srbija na US openu: Ko su rivali i može li neko da iznenadi?

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Srpski teniser Miomir Kecmanović upisao je pobedu u prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Moskvi.

Kecmanović je u tri seta, nakon preokreta, bio bolji od domaćeg tenisera Evgenija Karlovskija koji je za kvalifikacije dobio specijalnu pozivnicu. Srpski teniser slavio je rezultatom 2:6, 6:4, 6:1.

Već u prvom gemu meča Karlovskij je napravio brejk i ne samo da Kecmanoviću nije dozvolio nijednu priliku da uzvrati već je napravio još jedan brejk u finišu seta i poveo 1:0.

Kecmanović je na početku drugog seta poveo 2:0 i do sedmog gema čuvao prednost brejka a od tada smo u četiri vezana gema videli isto toliko brejkova, Kecmanović je iskoristio treću set loptu da dođe do izjednačenja.

U trećem setu je srpski teniser bio potpuno dominantan i rešio je posao uz dva brejka.

U odlučujućem meču kvalifikacija Kecmanovića očekuje borba sa boljim iz meča u kome se sastaju Rus Roman Safiulin i Japanac Jošihita Nišioka.