dana

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Četvrti trijumf u nizu.

Ekipa Nice nastavlja da prati vodeći Pari Sen Žermen, a večerašnjom pobedom na svom terenu nad ekipom Nanta izdvojila se na drugom mestu na tabeli.

Nica je u prvom meču 21. kola Lige 1 slavila rezultatom 2:1 i tako nastavila niz koji je započela pobedom nad Renom, a nastavila trijumfima nad Lansom i Brestom.

Na vodeći gol domaćih čekalo se do 21. minuta kada su iznudili jedanaesterac, a u gol ga je pretvorio Dolberg.

Delovalo je da će Nica tu prednost odneti i na poluvreme, ali je u 45. minutu Žiroto doneo izjednačenje ekipi Nanta.

Trenutak odluke u ovom meču dogodio se u 56. minutu, Tiram je na asistenciju Girija postigao pobedonosni gol za Nicu – 2:1.

Mogao je Nant u poslednjim sekundama ovog meča da dođe do izjednačenja. Sve se dogodilo posle kornera sa leve strane, a najviši u skoku bio je Mbemba koji je udarcem glavom poslao loptu tik iznad prečke.

dana

Novi napadač odmah pokazao da će biti pravo pojačanje Crvene zvezde.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju ovog popodneva u Antaliji protiv Maribora, a posle prvog poluvremena rezultat je 1:1.

Slovenbački tim je poveo u 18. minutu kada je Milec sa desne strane uposlio Mudrinskog u kaznenog prostoru Crvene zvezde, a nekadašnji napadač crveno-belih pored Erakovića sa desetak metara zahvata loptu i uspeva da savlada golmana Popovića – 0:1.

Nije dugo trajalo vođstvo Maribora. Samo osam minuta kasnije Zvezda je izjednačila preko svog novog napadača Ohija. Eraković je najpre osvojio loptu na Zvezdinoj polovini, pa uposlio Krstičića, a ovaj pravovremeno poslao dugu loptu za Ohija koji je izdržao duel sa dvojicom protivničkih igrača i sa šest metara pogodio mrežu – 1:1.

Mogla je Zvezda i do preokreta, imali su crveno-beli inicijativu posle izjednačenja, pretio je i Katai, ali su se fudbaleri Maribora odbranili.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Popović, Gajić, Eraković, Pankov, Gobeljić, Krstičić, Stanić, Ivanić, Falko, Katai, Ohi.

U prilogu su reakcije navijača posle prvog dela igre.

dana

Poslednji meč odigrao je u septembru 2018.

Italijanski fudbaler Mario Baloteli ponovo se našao na spisku reprezentacije, preneo je danas „Bi Bi Si“,

Poslednji meč za reprezentaciju Italije Baloteli je odigrao 7. septembra 2018.

Selektor Italije Roberto Manćini objavio je danas spisak od 35 fudbalera za predstojeći baraž duel za Svetsko prvenstvo protiv Severne Makedonije, a na spisku se našao i Baloteli.

Manćini je Balotelija trenirao u Interu i Mančester sitiju, a 31-godišnji napadač je nastupao i za reprezentaciju kada je selektor bio Manćini.

Baloteli trenutno nastupa za tursku Adanu Demirspor, za koju je ove sezone postigao osam golova i zabeležio tri asistencije.

Za reprezentaciju Italije Baloteli je odigrao 36 mečeva i postigao 14 golova.

U karijeri Baloteli je nastupao za Lumecane, Inter, Mančester Siti, Milan, Liverpul, Nicu, Marsej, Brešu, Moncu i Adanu Demispor.

Sportske

Fudbal

Ohi počeo da rešeta, Zvezda izjednačila!

Objavljeno

dana

Kako je krenuo, Ohi će brzo postati domaći u Srbiji

Bilo mu je potrebno samo 26 minuta.

Veliko zimsko pojačanje Crvene zvezde, Norvežanin Ohi Omoijuanfo postigao je danas svoj prvi gol u dresu novog kluba.

Zvezda igra protiv Maribora u Antaliji, slovenački tim je poveo u 18. minutu golom Ognjena Mudrinskog, a izjednačenje crveno-belima doneo je upravo Ohi, pogotkom u 26. minutu susreta.

Eraković je osvojio loptu na svojoj polovini, pored desne aut linije, odakle je uposlio Krstičića, a iskusni vezista odmah šalje dugu loptu ka Ohiju koji ju je prihvatio između dvojice protivničkih defanzivaca i sa oko šest metara savladao protivničkog golmana za izjednačenje na 1:1.