Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Povratak nakon dve godine.

Talentovani italijanski napadač Mojze Ken predstavljen je danas u Juventusu u koji stiže iz Evertona na dvogodišnju pozajmicu uz obavezu otkupa na leto 2023. godine.

Ken je bio član Juventusa tokom dve sezone, a onda je u prethodne dve branio boje Evertona i PSŽ-a.

Sada se vratio u Torino, svestan odgovornosti i tereta koji mu je poverio posrnuli velikan.

Nošenje crno-belog dresa uvek mi je izazivalo velike emocije. To je pravi izbor i spreman sam na novi izazov. Ovde sam da pružim veliku pomoć timu u kojem sam odrastao. Ne osećam težinu, već odgovornost da nosim ovu majicu i dam 100%“, naveo je na Ken na početku predstavljanja.

Svestan je da Juventus nije najbolje počeo sezonu, ali da klub ima visoke ciljeve i da stremi najvećim ambicijama.

Rekao je da ga prošlost ne zanima, već samo gleda ka budućnosti i narednoj utakmici, a za kraj je ponetirao kako vidi sebe i Juventus.

Kada nosite majicu Juventusa, uvek morate da izađete oznojeni„, zaključio je italijanski internacionalac koju će u drugom mandatu nositi dres sa brojem 18.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Fudbal

Strašni Zenit se razgoropadio posle dva poraza, Spartak platio ceh!

Objavljeno

dana

A trebalo je da bude derbi…

Šta se ovo dešava sa današnjim derbijima – U Engleskoj Liverpul kao gost savladao Mančester junajted sa 5:0, istim rezultatom u Holandiji Ajaks deklasirao PSV, ali na svom terenu, dok je u Rusiji vodeći Zenit napunio mrežu Spartaku iz Moskve, bilo je 7:1 u Sankt Petersburgu!

Zenit je tako u velikom stilu prekinuo mini-seriju od dva vezana poraza iz prethodna dva kola, protiv Sočija iz Arsenala iz Tule, pa je danas izgledalo kao da je protiv Spartaka lider želeo da “naplati“ sve što mu nije uspelo u dve prethodne utakmice.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u prvom poluvremenu. Azmun je u 21. minutu doveo Zenit u vođstvo, a sedam minuta kasnije Klaudinjo je duplirao preednost domaćih. Svoj drugi, a Zenitov treći gol Azmun je postigao u 36. minutu, a na 4:0 povidio je Mostovoj na samom kraju prvog poluvremena.

Posle devet minuta igre u drugom, Promes je uspeo da ublaži tu prednost domaćih, ali kratko je trajala radost Moskovljana, pošto je već u 56. minutu Mostovoj još jednom savladao golmana Maksimenka.

Da sve bude teže po ekipu Spartaka, u 79. minutu je isključen njihov defanzivac, belgijski internacionalac Kaufriz, koji je uz to skrivio i jedanaesterac. Sa bele tačke precizan je bio Dzjuba, a konačnih 7:1 postavio je Erokin u 88. minutu.

Zenit posle 12 kola ima 26 bodova na vrhu tabele, tri više od Dinama i CSKA, a Spartak je ostao na sedmom mestu sa 17 osvojenih bodova.

Derbi bez pobednika.

Ne tako interesantna utakmica Rome i Napolija, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja.

Na kraju, bez golova, Napoli većim delom utakmice bolji rival, na kraju i crveni karton za Žozea Murinja zbog prigovora u smiraj meča.

U prvom poluvremenu praktično bez šansi i jedni i drugi, možda je vredna pomena šansa Abrahama. Nastavak je doneo uzbuđenja, Osimen i Rui su imali šanse, potom Osimen ponovo, ali promene rezultata nije bilo. Osimen je dva puta pogađao okvir gola.

Roma je bila konačno malo angažovanija u napadu nakon 65. minuta, imao je šansu Manćini, da bi u 82. minutu Murinjo dobio crveni karton, odnosno drugi žuti.

Osimen je u 89. minutu postigao gol glavom, tvrdio je da nije bio u ofsajdu, ali je snimak pokazao drugačiju situaciju, pa je gol poništen.

Roma je napadala u nadoknadi vremena, bez ikakvog rezultata. Treća utakmica bez pobede za Murinjov tim.