dana

Ocene - Dirigent oduševio publiku, a ko nije?

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Zvezdina premijera okončana pobedom!

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu na otvaranju sezone u grupnoj fazi Lige Evrope nad Bragom, nisu poklekli nakon izjednačujućeg gola i obradovali su svoje navijače.

Pred oko 25.000 duša na stadionu „Rajko Mitić“, Crvena zvezda je odigrala dobar meč, nisu kažnjeni za sve svoje propuste, ali su uspeli i da presude Bragi za njihove.

Utisak je da su previše prostora ostavljali Karvaljalovim momcima koji su olako dolazili u situaciju da šutiraju. Uostalom, na taj način su Portugalci izjednačili, a čak 11 puta slali su loptu pored ili iznad Borjanovog gola. Piše se i prečka rivala. No, ono što se piše na kraju dana jesu tri boda za srpskog predstavnika i to je jedino važno.

Poneki su se izdvajali dobrom, poneki ne baš tako dobrom igrom. Tu možemo svrstati Gelora Kangu i Sekua Sanoga.

Milan Borjan (7) – Prvu reakciju imao je u 34. minutu i to kada je istrčao na pas u prostor i bez većih problema zadržao loptu u naručju. Iako nije imao previše posla, koncentracija mu je bila na nivou. Kod primljenog pogotka nije mogao mnogo toga. Skinuo je zsjajan pokušaj u 89. minutu i

Marko Gobeljić (6.5) – Bilo je nekoliko propusta u defanzivi, trudio se da drži Rikarda Ortu što dalje od svog gola. Uspevao je i da iznese loptu kad-kad, ali bio je neodlučan prilikom prilaska protivničkom šesnaestercu. Parče primljenog gola ide i njemu na dušu jer je previše čekao Galena. Imao je snage i u finišu, uspeo da odradi korektnu odbranu i izbori se za lopte na levom boku.

Miloš Degenek (6.5) – Nekoliko pogrešnih odluka, reakcija i dodavanja, koja je ubrzo ispravljao ili je to neko činio umesto njega. Kasnio je kod gola želeći da ispravi zakasnelu reakciju Gobeljića, ali i Sanoga.

Aleksandar Dragović (7) – Imao je jednu zapaženu grešku pri iznošenju lopte, ali i jednu lošu reakciju pri želji da prekine dodavanje ka krilu da je kreirao šansu Rikardu Orti koji je bio neprecizan. Jeste ispao, zajedno sa Rodićem pred kraj poluvremena kada je Pijazon imao otvoren put ka golu, ali je izvanrednim startom sprečio stopostotnu šansu za goste. I u drugom poluvremenu je imao nekoliko sjajnih presečenih lopti i pravovremenih startova.

Milan Rodić (7) – Vodio nekoliko jačih duela sa Lukasom Pijazonom, ali izuzetno diskutabilna defanziva Zvezdinog beka. U ofanzivi solidan, oštrim centaršutem tražio saigrače, ali tu nije bilo nikoga ko može da zapreti (čitaj Pavkov). Sjajno je skočio u 74. minutu i prevario Mateusa za prvenac ove sezone.

Do 87. Seku Sanogo (6) – Trčao je mnogo, ali zajedno sa defanzivcima nije pravio pravovremenski blok u nekoliko situacija što je igračima Brage dozvoljavalo da se oprobaju. Iznudio prvi žuti karton na utakmici nakon što je presekao pas i krenuo u nalet. Direktan krivac za primljen pogodak. Loš pas na sredini terena, nije stigao da se postavi u blok i kažnjen je zbog toga.

Gelor Kanga (7.5) – Pokretač praktično svakog napada Crvene zvezde, poput većine utakmica iz prošlosti. Prvi se, što nije iznenađenje kod njega, usudio da pokuša sa distance u ekipi, te dodatno rasplamsa navijače. Dobro je zatvarao u defanzivnoj postavci, ali se mučio sa kornerima. Jedva da je uspevao da prebaci prvu stativu, a kada je to konačno uradio bio je i nagrađen asistencijom u 74. minutu. Iznudio bitan faul u nadoknadi, dodatno dizao navijače koji su ionako bili u ekstazi, dobio po koji duel sa znatno jačim parnjacima na sredini terena. Igrač utakmice, pravi dirigent na centru.

Do 86. Aleksandar Katai (7) – Tek kada je zamenio poziciju sa Ivanićem i iz sredine otišao na levi bok, postao je vidljiv, ali prozreli su ga Portugalci, pa su počeli da ga udvajaju i tada je usledilo zatišje. Ipak, njegov gol sa penala Zvezdi je doneo pobedu. Bio je hladnokrvan u uzavreloj situaciji.

Mirko Ivanić (6.5) – Igralo mu se, što je pokazao sa nekoliko agresivnijih duela na startu kao i dobrih poteza. Nedostajalo je pravog pasa ka napred. Najbolju priliku na susretu do poslenje trećine meča kreirao je upravo on, sam sebi. Zavarao je Fabijana na levoj strani, ušao u priliku, ali izostala je završnica. Iznudio je penal prevarivši rivala. Doprinos je i te kako tu, ali umeo je Mića da pruži i bolje, a utisak je da je doneo pravovremene odluke, mogao da doprinese još više.

Do 39. El Fardu Ben (6.5)  – Nudio se, trudio se da bude što bliže Rišairu, da bi se njih dvojica i rotirali. Sjajnim potezom prebacio Oliveiru i kreirao najbolju šansu za Zvezdu u prvih 25 minuta. Ipak, u 39. minutu napustio je igru zbog povrede.

Do 66. Rišairo Živković (6.5) – Ne previše primetan u prvom poluvremenu. Želeo je igru, ali Ivanić mu nikako to nije omogućio jer je u dva navrata odabrao drugu opciju. Izvlačio se između linija, kreirao prostor, ali nije mnogo viđeno od njega. Doduše, nije imao ni previše loptu u svojim nogama da pokaže koliko i šta zna.

Od 39. Loi Dioni (6.5) – Dugo nije imao ozbiljniji kontakt sa loptom i od starta drugog dela činio je duo sa Živkovićem u napadu. Kasnije je dobio nekoliko duela, pokazao da je tu, ali kretanje je bilo diskutabilno… Definitivno imao šansu meča i ponov oje to bilo „oči u oči“ sa protivničkim golmanom pošto je bio brži od rivalskih defanzivaca koji ga jesu povukli, ali je trebalo to da realizuje i nauči na prethodnim grešama (meč sa Proleterom recimo).

Od 66. Krstičić (7) – Njegov dobijen duel na sredini terena proizveo je akciju putem koje je Ivanić uspeo da iznudi jedanaesterac. Bio je odličan u defanzivi posle povratka u vođstvo, otklanjao opasnost i uneo sigurnost u vezu, ali i odbranu.

Od 86. Slavoljub Srnić – Nedovoljno minuta za konkretan učinak.

Od 87. Radovan Pankov – Nedovoljno minuta za konkretan učinak.

Kakva podrška!

Fudbalska asocijacija Irske saopštila je da je stadion „Aviva“ rasprodat za utakmicu sa Portugalijom u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Iako nemaju nikakve šanse da se bore za prva dva mesta i njihova reprezentacija ima osvojenih svega pet bodova do sada, Irci će u „grotlu“ „stadiona u Dablinu ugostiti Kristijana Ronalda i drugare.

Mnogo bolje su izabranici Stivena Kenija počeli da igraju u poslednje vreme i sve bodove osvojili su u minula tri kola, što je vratilo veru u nacionalni tim. Tako će 51.000 duša navijati za Irce protiv Portugalije, koja ih je u Algavreu savladala sa 2:1 na „mišiće“ Krisitjana Ronalda čiji su golovi u 89. i 95. minutu presudili.

Irci mogli da igraju i za Srbiju na ovoj utakmici zakazanoj za 11. novembar budući da bi eventualnom pobedom pogurali „orlove“ ka Mundijalu, dok bi remi značio isto kao i pobeda Portugalije – Srbija bi morala na juriš u Lisabonu.

Prema aktuelnom stanju na tabeli, Srbija ima 17 bodova, a Portugalija jedan poen manje. U slučaju da dve selekcije budu imale identičan bodovni saldo nakon poslednjeg kola, „navigatori“ bi bili čekirali kartu za Katar. Teško je verovati da će izgubiti sa četiri gola razlike u Dablinu…

Stiže pomoć?

Američki biznismen Kris Kiršner saopštio je danas da namerava da kupi engleski drugoligaški klub Derbi kaunti.

Derbi je od septembra pod stečajem i dobio je kaznu oduzimanja 12 bodova. Stečajni upravnici naveli su da postoji nekoliko zainteresovanih strana da kupe klub, koji se žalio na kaznu oduzumanja bodova.

Kiršner je 34-godišnji osnivač, vlasnik i izvršni direktor kompanije za logistiku Slynic.io.
On je poslao pismo navijačima u kome je izrazio nameru za kupovinom kluba.

„Mi se još ne poznajemo, ali imamo dve zajedničke stvari: našu ljubav prema fudbalu i želju da ponovo izgradimo Derbi kaunti da bude ponosan klub koji svi zaslužuju. Zovem se Kris Kiršner i nadam se da ćemo se uskoro videti, pošto je ovo moje zvanično saopštenje namere da radim sa stečajnim upravnicima da izbavim Derbi kaunti iz stečaja“, naveo je Kiršner.

On je naveo da je Derbi klub bogate istorije i jednih od najboljih navijača u Engleskoj.

„Iako klub trenutno prolazi kroz težak period, njegovi navijači i svi povezani sa klubom ostali su verni, što pruža osnovu za novu izgradnju. Želim da budem deo te obnove i da podržim napor. Kao preduzetnik posvećen sam izgradnji kompanija i želim da primenim to iskustvo u obnovi ovog ponosnog i slavnog kluba. Ovaj izazov ne shvatam olako, ali je nešto čemu se radujem i znam da možemo biti uspešni, ako budemo radili zajedno“, dodao je.

Posle oduzimanja bodova Derbi je poslednji na tabeli Čempionšipa, a bez kazne bio bi 15.

Sportske

Fudbal

Stanković „pecnuo“ FSS i državu, evo zaštio Dioni ne daje golove

Objavljeno

dana

Stanković "pecnuo" FSS i državu, evo zaštio Dioni ne daje golove

Strateg srpskog šampiona govorio o činjeničnom stanju terena u zemlji.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković smatra pred okršaj sa Radnikom u Surdulici da stadioni i tereni u Srbiji zasulužuju da budu obnovljeni.

Crvenu zvezdu u sredu od 17 sati očekuje zaostali susret Super lige Srbije sa Radnokom iz Surdulice, gde će pokušati da produže niz pobeda na 52 i tako ubrzo obore rekord generacije Vladana Milojevića koja je dostigla čak 56 utakmice bez da nisu izgubili.

„Ne znači mi ništa veliki niz pobeda, ako cilj nije ispunjen. Poslednjih dana sam video da se piše o tome, ali mene interesuju samo rezultati jer je Crvena zvezda jednako rezultat. Kao treneri dođemo i prođemo, da li ostavimo neki trag sve je to sekundarno na osnovu završnog učinka svakog od nas ko je bio, time se vodim. Idemo po pobedu u Surdulicu, bila je dobra utakmica protiv Radničkog iz Niša, pogledali smo ponovo i analizirali. Jedino je falio neki gol više. Radićemo i na tome, nećemo odustati. Očekujem da u poslednje tri utakmice, kako ih zovem u ciklusu nedelja – sreda – nedelja ostvarimo pozitivne rezultate“, počeo je Stanković.

Osvrnuo se Zvezdin strateg na zdravstveno stanje Kataija i Pavkova, koji su bili odsutni na nekoliko prethodnih mečeva, kao i u kakvom su stanju ostali fudbaleri.

„Videćemo koga ćemo, koga je realno i koga nećemo odmarati. Katai i dalje nije sa ekipom, dok se Pavkov vratio, trenirao je, a videćemo u kakvom je kondicionom stanju, pa ćemo odlučiti posle današnjeg treninga. Radili smo na oporavku, mora da se uđe u zamor, a bitna je koncentracija i fokus. Igrači su pravi profesionalci, dobri momci, rade na sebi, znaju da ovakav ritam ne može da se izgura tako jako ako ne vode računa o sebi“.

Govorio je Stanković o učinku napadača Loija Dionija na prethodnom meču protiv Radničkog iz Niša u nacionalnom prvenstvu.

„Dioni se bolje snalazi kada su dva napadača ili špica u igri. Odigrao je korektnu utakmicu, 60 minuta je proveo na terenu, sasvim dovoljno posle pauze. Svakako da će pomoći ekipi da napravi što bolji rezultat koliko već u sredu na utakmici. Dioni samo treba da radi za tim, kao što to činio do sada. Videćemo da li ćemo izaći sa dva napadača protiv Radnika“.

Na pitanje da li bi više voleo ubedljivu ili minimalnu pobedu šef stručnog štaba Crvene zvezde je odgovorio kratko.

„Bio bih zadovoljan sa pobedom od 1:0“.

Stanković je potom „pecnuo“ Fudbalski savez Srbije i samu državu jer se malo ulaže u infrastrukturu, odnosno u obnovu stadiona širom zemlje.

Žao mi je što se ne ulaže u infrastrukturu. Da su barem tereni onako kako bi trebali da izgledaju. Ima dosta lepih, a ima i terena koji nisu za Superligu. Jednostavno može da se vidi da dosta, ne kažem ekipa, već terena ne zaslužuje prvu ligu. To može da bude jedan od faktora, ali naravno nema izgovora kako je nama, tako je i drugima. Znamo šta nam je činiti i idemo dalje“.

Istakao je i koliko njegovom timu znači podrška sa tribina.

„Rekao sam posle prethodne utakmice da su igrači utakmice bili navijači, jer sam ih čuo svih 90 minuta. Navijanje je bilo fenomenalno, koliko god da je bilo navijača ja sam prezadovoljan. Morate razumeti kakav je momenat, korona i sve ostalo što nas okružuje. Nije realno da očekujemo da na svaka tri dana bude pun stadion. Znaju navijači da će nam protiv Midtjilanda i Ludogoreca trebati ogromna podrška, jer su to dve utakmice gde možemo da ipišemo istoriju Crvene zvezde. Trebaće nam veliki vetar u leđa i ne sumnjam da će on biti. Koliko god da je ljudi došlo navijenje je bilo fantastično i oni su bili igrač utakmice“, zaključio je Stanković.