dana

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Zanima ga samo ono što pokazuje na terenu.

Dok mu mnogi prebacuju i zameraju što nije produžio ugovor za Violom, trener Fjorentine Vinčenco Italijano rekao je danas da je uveren da će fudbaler Dušan Vlahović i dalje igrati dobro, uprkos neizvesnoj situaciji o nastavku saradnje.

Dušan je opušten, vratio se naoštren posle tri gola koje je postigao i pobeda koje je ostvario sa reprezentacijom Srbije. Ne smemo dozvoliti da na nas išta utiče. Bio sam jasan u vezi sa Dušanom, to je između njega i kluba, mene samo zanima ono što on može da mi pruži na terenu. Vlahović ima izuzetnu glad i mogu samo da se nadam da će tako nastaviti“, rekao je Italijano, preneli su italijanski mediji.

Vlahović je u napetim odnosima sa upravom kluba pošto je odbio da produži ugovor. Njegov ugovor ističe u junu 2023. godine.
Fjorentina će u ponedeljak na gostovanju igrati u Seriji A protiv Venecije.

S obzirom na broj šansi koje stvaramo, posebno u utakmicama protiv Napolija i Udinezea u prvom poluvremenu, morali bismo da budemo efikasniji. Venecija počinje da stiče samopouzdanje da pripada ovoj ligi, izgledala je čvršće u poslednjim utakmicama i opasnije iz kontranapada. U tom aspektu moramo da budemo oprezni“, naveo je trener ekipe iz Firence.

Posle sedam kola u italijanskom prvenstvu Fjorentina je peta na tabeli sa 12 bodova, a Venecija zauzima 18. mesto sa pet bodova.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Fudbal

Vlahović ne staje, ovacije Srbinu! Kakav bi to jubilej bio bez još jednog gola…

Objavljeno

dana

Autor

Vlahović ne staje, ovacije Srbinu! Kakav bi to jubilej bio bez još jednog gola...

Srbin nastavlja dominaciju.

Srpski napadač Dušan Vlahović je najbolji strelac Serije A, što je potvrdio i večeras svojim dvanaestim golom od početka sezone u šampionatu Italije.

Vlahović večeras protiv Sampdorije igra svoju jubilarnu, 100. utakmicu za Fiorentinu, a za novi gol mu je trebalo 32 minuta, kada je doneo preokret svom timu za 2:1 u korist Fiorentine.

Bila je to brza akcija “Ljubičastih“, Bonaventura je na kraju odlično centrirao sa desne strane, a Vlahović zahvatio loptu glavom i pogodio mrežu gostiju iz Đenove!

Prethodno je Sampdorija povela u 15. minutu preko Gabijadinija, a izjednačio je Kaljehon devet minuta kasnije.

Šest minuta kasnije, malo je nedostajalo da Vlahović postigne još jedan gol, posle još jedne akcije Bonaventure, ovoga puta je Bonaventura šutirao, njegov udarac je izbokiran, ali malo je nedostajalo da Vlahović zahvati taj odbitak i prosledi u mrežu.

Autor

Jedna rečenica Beniteza odzvanja u ušima navijača Evertona, zbog toga ga ne žele!

Vreme je da počnu dapobeđuju.

Trener Evertona Rafa Benitez, u sredu će se sastati sa svojim bivšim klubom Liverpulom u okviru 14. kola Premijer lige.

„Karamele“ su u seriji od sedam utakmica bez pobede, a stručnjak veruje da bi utakmica sa „redsima“ mogla da bude od ključnog značaja ukoliko njegov sadašnji tim ostvari trijumf.

Čeka nas velika utakmica. U lošoj smo formi i moramo da počnemo da pobeđujemo. Derbi je šansa da stavimo stvari na pravo mesto. Razmišljamo o osvajanju tri boda. Znamo šta ovaj duel znači svima, uzbuđeni smo zbog njega“, rekao je Benitez, pa dodao:

„Derbi je, važna utakmica, drugačija od ostalih. Prilika da je da promenimo nešto. Važno je da odigramo dobro, a tri boda bi unačila veliku promenu. Ako na stadionu bude dobra atmosferu, sve je moguće“.

Navijači sasvim logično nedeljama unazad sa negodovanjem i razočaranjem dočekuju rezultate Evertona.

„Svi želimo da nam ide dobro. Već nekoliko godina ovaj klub nije na nivou koji zaslužuje. Svi smo frustrirani. Navijačima je jasno da smo imali određene probleme“, završio je Benitez.

„Mersisajd derbi“ igra se u u sredu od 21.15 časova. Liverpul ga dočekuje sa treće poziciji, a Everton sa 14.

Sportske

Fudbal

Istorija Fjorentine će pamtiti ime Dušana Vlahovića

Objavljeno

dana

Autor

Vlahović je dragulj kakav „viola“ dugo nije imala.

Fudbaler Fjorentine Dušan Vlahović definitivno će biti upamćen kao jedan od najubojitijih napadača u istoriji ovog kluba.

Đak Partizanove škole fudbala ima godinu života, a pred njim je još mnogo sezona i prilika da se nadmeće sa najboljima. Nedavno je pretekao Gabrijela Batistutu po broju postignutih golova za Fjorentinu u jednoj godini, a našao se i na listi napadača Fjorentine koji su postigli najveći broj golova u prvih 100 nastupa za klub iz Firence.

Naime, on je sa 42 pogotka 12. najbolji strelac u istoriji kluba računajući prvih 100 utakmica za Fjorentinu. Ispred njega nalaze se Mario Maraski (43), Alberto Đilardino (46), Alberto Galasi (50), Vinićio Vijani (50), Romeo Menti (51), Adrijan Mutu (53), Đuzepe Virđili (55), Luka Toni (57), Gabrijel Batistuta (58), Kristijan Rigano (62) i Kurt Hamrin (77).

Ipak, kada je poslednja decenija u pitanju, Vlahović je neprikosnoven i prema brojkama najbolji je napadač ovog kluba u prethodnih 10 godina.