Igokea dobro startovala, pa stala – Budućnost do rutinske pobede

dana

Igokea dobro startovala, pa stala - Budućnost do rutinske pobede

SPORTSKE VIJESTI – KOŠARKA | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Odigran je drugi meč četvrte runde Jadranske lige.

Košarkaši Budućnosti pobedili su Igokeu u četvrtom kolu AdmiralBet ABA lige. Crnogorski tim je slavio kod kuće rezultatom 81:68 (12:24, 27:10, 20:13, 22:21)

Iako su ubedljivo dobili prvu četvtinu i poveli posle 10 minuta 24:12, košarkaši Igokee su u nastavku beležili samo pad.

U drugoj deonici Budućnost se ekspresno vratila i dobila drugi kvartal sa 17 razlike za vodstvo na poluvremenu.

U nastavku je domaći tim nastavio da održava kontinuitet. Poslednja četvrtina protekla je ujednačeno, što je Budućnosti zagarantovao ubedljiv trijumf.

Budućnost je predvodio Sili sa 21 poenom, njega je pratio Rid sa 18 poena i šest skokova, dok je Kobs upisao 16 poena i pet asistencija.

Robinson je stigao kod Igokee do 13 poena, Starks je stao na 12, Voler na 10,  nedostajao je nešto bolji učinak Alekse Radanova koji je upisao samo šest poena.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Košarka

Radonjić konačno dočekao, Zvezda kompletna!

Objavljeno

dana

Autor

U pravom trenutku.

Crvena zvezda će uskoro dobiti „pojačanje“ na parketu.

Krilni centar „crveno-belih“ Eron Vajt počeo je da trenira sa timom prvi put posle preloma podlaktične kosti koju je zadobio na pripremnom meču sa Panatinaikosom.

Tako je Dejan Radonjić posle 21 takmičarske utakmice konačno na raspolaganju dobio ceo roster što će biti veoma značajno za Zvezdu zbog zgusnutog rasporeda u nekoliko takmičenja.

Naredni meč „crveno-beli“ igraju u petak od 19 časova kada u okviru Evrolige gostuju Zenitu.

Sportske
Nastavite čitati

Košarka

Lebron otišao kući, Kari u derbiju NAJGORE u karijeri!

Objavljeno

dana

Autor

Stef neprepoznatljiv, novi peh za Lebrona…

Lebron je otišao kući, zbog zdravstvenog protokola, videćemo koliko će odsustvovati ako bude morao u izolaciju. Entoni Dejvis je preuzeo ulogu lidera, 25 poena, Rasel Vestbruk je dodao 23, a domaći su bez problema stigli do trijumfa protiv slabih Kingsa. Prednost je rasla u drugom poluvremenu, treću četvrtinu su dobili ubedljivo i to je bio kraj nade za divizijskog rivala.

Memfis je dobio u Kanadi, treći uzastopni poraz Reptorsa, Džaren Džekson je ubacio 25 poena, „Grizliji“ su ponovo iznad 50%.

Sansi su završili strašni novembar bez poraza, 17. trijumf u nizu, dobili su Voriorse u derbiju, a Stef Kari će zapamtiti ovu utakmicu. Naime, šutirao je najgore u karijeri, kada se pogledaju mečevi u kojima je „uzeo“ 20+ šuteva. Pogodio je samo četiri, od toga tri trojke iz 14 pokušaja. U drugom poluvremenu Feniks je spustio Golden Stejt na samo 42 poena, Domaći su inače na pragu da izjednače rekord franšizez u broju pobeda u seriji. Pre 15 godina napravii su ih 18, i čini se da neće imati problema da to stignu jer sledeći rival su slabi Pistonsi. Nije im smetalo ni što se Buker povredio u drugoj čet rtini, Ejton je dao 24 poena, Pol uz 15 koševa, imao 11 skokova. Kari je u očajnoj noći završio sa 12, tim iz Arizone se sada izjednačio sa Voriorsima na čelu tabele, oba tima imaju skor 18-3.

Portland je prekinuo seriju od tri poraza, kako smo i konstatovali nekoliko puta ove sezone u pitanju je tim koji ima dva lica, ono mnogo lepše kod kuće. MekKolum je ubacio 28 poena, Detroit nemoćan da spreči sedmi poraz u seriji. Inače, Portland je dobio 10 mečeva u nizu kod kuće, ali na strani ima skor 1-10.

Uzbudljivo je bilo u gradskom derbiju, Bruklin je srušio Nikse u samom finišu. Džejms Džonson je bacanjima presudio Njujorku. Harden je završio sa 34 poena, 10 skokova i 8 asistencija, Durant posle lošeg starta sa 27 poena. Kada se lomilo, bio je onaj pravi, u poslednjih šest minuta ubacio je 11 koševa. Duplirali su ga u poslednjem napadu, asistirao je Džonsonu koji je fauliran i kako rekosmo sa penala dotukao gradskog rivala. Inače, Netsi su u Bruklinu u ovom meču imali najbolju posetu ikada. Kod Njujorka Rendl blizu tripl-dabla 24 poena, 9 skokova i 8 asistencija, bio je ljut na sudije, izveo je samo dva bacanja, dobio i tehničku jer je nekoliko puta prigovarao kada je, kako je tvrdio fauliran u napadu.

Inače gradskom derbiju je prisustvovalo više od 18 000 ljudi.

Gotovo bez greške u turskoj ligi.

Fenerbahče u Evropi tone i tone… Međutim, u turskom prvenstvu je sasvim druga priča. Večeras su upisali svoj deveti trijumf u okviru 10. kola turske Superlige.

Ekipa Saše Đorđevića je slavila protiv Pinar Karšijake rezultatom 91:69.

Fener je u prvoj četvrtini spako 29 poena gostujućem timu, koji je upisao gotovo duplo manje, 15. U nastavku su samo potvrđivali ubedljivo vodstvo.

Pobednički tim j predvodio Buker sa 17 poena, dok je Hazer upisao 15 i pet skokova, a Polonara tako 15.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Kolson sa 20 poena i devet skokova, dok je Tajus postigao 12 poena i osam skokova.