Nenad Lalatović za "Sportske" pravi paralelu - "Večiti" zaslužuju Evropu, ali fudbal je nebo i zemlja, obožavaju nas

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Kraj bogatog ugovora.

Fudbalski klub Al Batin saopštio je da je srpski trener Nenad Lalatović lišen pozicije stratega u tom timu.

Jedna pobeda iz prvih osam mečeva, te pretposlednje mesto u domaćem šampionatu nisu zadovoljile apetite vlasnika kluba koji su rešili da otpuste Nenada Lalatovića i njegov stručni štab.

Nešto manje od četiri meseca proveo je na klupi Al Batina sa kojim je kao cilj zacrtan minimalno opstanak, govorilo se i o sredini tabele, ali do sada nije išlo u smeru u kojem je zamišljeno.

Podsetimo, Lalatović je u Al Batin stigao krajem juna, svega nekoliko sedmica pošto je imenovan za novog šefa struke Radničkog iz Niša.

Ova situacija mogla bi da znači i potencijalni povratak nekadašnjeg trenera Vojvodine i brojnih srpskih klubova u domaći fudbal.

Direktan duel u borbi za opstanak.

Fudbaleri Elčea pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kadiza sa 3:1, u meču 16. kola španske Primere.

Elče je poveo golom Fidela sa penala u 13. minutu, a igrač gostiju Aleks Fernandes je u 25. minutu sa „bele tačke“ pogodio stativu.

Domaći tim je povećao rezultat u 75. minutu golom Tetea Morentea, a Fernandes je u prvom minutu nadoknade postigao gol za Kadiz.

Konačan rezultat postavio je Hosan u trećem minutu nadoknade vremena.

Elče zauzima 16. mesto na tabeli Primere sa 15 bodova, dok je Kadiz 18. sa tri boda manje.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Sportske
Nastavite čitati

Fudbal

Rangnik već „popravio“ Junajted, evo i kako!

Objavljeno

dana

Autor

Rangnik već "popravio" Junajted, evo i kako!

Nemac već ostavio pečat.

Mančester Junajted je slavio na debiju Ralfa Rangnika, pošto je na „Old Trafordu“ pao Kristal Palas rezultatom 1:0.

Igrač utakmice bio je strelac jedinog gola Fred, koji je sve oduševio evrogolom i to slabijom nogom.

Fred je očekivano tema  broj jedan među navijačima, koji ga nazivaju boljim od Pola Pogbe, te da će sada pokazati da je dostojan Junajtedovog dresa.

Junajtedova statistika je takođe „popravljena“, a posebno raduje jedan podatak koji pokazuje da je ekipa konačno igrala „unapred“.

Junajted je danas imao čak 77 dodavanja u poslednjoj trećini terena, što je najbolja brojka u ovoj sezoni za „đavole“.

Nemac je takođe imao reči hvale, iako je sa ekipom odradio samo jedan trening.

„Način na koji smo se branili, način na koji smo kontrolisali ceo meč i sačuvali gol, to je sve veoma važno. Postoje stvari koje moramo da promenimo, za početak je važno da sačuvamo i mrežu, da ne primamo golove. Posle samo jednog zajedničkog treninga, zaista sam prezadovoljan. Bili smo bolji nego što sam očekivao. I moram da dodam, Ronaldov rad u igri bez lopte, kapa dole“, rekao je između ostalog Rangnik.

Ono što još više uliva poverenje jeste lakši raspored na Rangnikovom početku. Sledi duel sa Jang Bojsom, potom Noričom, Brentfordom, Brajtonom, Njukaslom i Barnlijem, što je idealan period da se ekipa podigne i usvoji sve ideje nemačkog stručnjaka.

Junajted je danas u prvih pola sata bio zaista drugačiji tim, igrao je intenzivnije, brže, agresivnije, oseti se već pravac u kom želi da ide Rangnik.

Raspored mu ide na ruku, niz od nekoliko pobeda bi zaista podigao euforiju, kvalitet i sve oko Junajteda…

Sportske

Fudbal

Sampdorija u kontaktu sa Zvezdom, kakva je sudbina Dejana Stankovića?

Objavljeno

dana

Autor

Dejan Stanković je pre par dana rekao da „svi jednom krenemo svojim putem“.

Najavio je potencijalni odlazak iz Crvene zvezde Dejan Stanković, ali nije rekao kada.

Nekako se sve poklopilo sa porazima Sampdorije, činjenica je da traže novog trenera jer Roberto Daversa doživeo i deveti poraz ove sezone, pa su alarmi odavno uključeni.

Još prekjuče su se pojavile nove vesti u italijanskim medijima, konkretno u dnevnom listu „Korijere delo sport“, gde je navedeno da je Dejan Stanković prvi kandidat i najveća želja Masima Ferera.

Oglasio se i čuveni italijanski novinar Fabricio Romano.

„Nema dogovora Sampdorije i Crvene zvezde o Dejanu Stankoviću. Bivši Zvezdin trener ima želju da preuzme Sampdoriju, ali kako trenutno stoje stvari, njegov trenutni klub ne prihvata tu ponudu“, napisao je Romano.