Tvrde da je najbolji na svetu, hoće li mu takva biti i plata? Liverpul nema rešenje?

Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Velika razlika između ponude i željenog….

Mohamed Salah počeo je svoj šou u PL protiv Votforda pre četiri godine, juče je na istom mestu solo prodorom i golom pokazao zbog čega ga Englezi smatraju najboljim igračem na svetu.

Preterano jeste, ali u boljoj je formi od Ronalda i Mesija, ono što radi na startu nove sezone je ostavilo Liverpul bez mnogo opcija.

Naime, oni pregovaraju sa Salahom oko novog ugovora, ima obavezu do 2023. ali bi Redsi da se osiguraju i produže ugovor do 2025. Ponuda međutim nije dovoljna, 350 000 funti nedeljno (sada prima 200 000).

Kako tvrde mediji u Engleskoj, njegov agent, Kolumbijac Rami Abas Isa je stigao na ostrvo, bio je na utakmici u Votfordu i sešće za sto sa Majklom Edvardsom direktorom Redsa.

Dve strane nisu blizu dogovora, naime Salah, odnosno njegov agent traži pola miliona funti nedeljno, dva i po puta veću platu nego što Egipćanin ima sada.

Ako Liverpul pristane, a čini se da nemaju mnogo prostora za manevar, to bi značilo da Salah sa oko 28 miliona evra postaje ne samo najplaćeniji igrač PL, već će od njega biti plaćeniji samo Mesi i Nejmar, i verovatno Mbape od leta. Kristijano Ronaldo je smanjio platu dolaskom u Mančester, a jasno niko od igrača Reala i Barselone nema ni blizu ove plate.

Jirgen Klop pritiska klub da Salahu daju ovaj novac, bez njega ne može.

Šta će se desiti ako ne dođe do dogovora?

Salah je spreman da do kraja ugovora igra za Liverpul za sadašnju platu od 200 000 funti nedeljno, a onda se preseli u Španiju u jedan od dva velika kluba. To se jasno, neće desiti, „Crveni“ se nadaju kompromisu, ali priča se da je Egipćaninov stav jasan, on je najbolji igrač PL već godinama i zaslužuje da bude najviše plaćen…

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Fudbal

Remi Kaljarija i Torina, golčina Žoaa Pedra za TV špice!

Objavljeno

dana

Autor

Majstorija donela samo bod.

Fudbaleri Kaljarija nisu uspeli da prekinu niz utakmica bez pobede pošto su u poslednjem meču 16. kola Serija A odigrali samo 1:1 protiv Torina na domaćem terenu u duelu koji je obeležio evrogol Žoaa Pedra.

U prilično nesadržajnom prvom poluvremenu gosti iz Torina su stigli do prednosti u 32. minutu autogolom Andree Karbonija.

Odličnu priliku za izjednačenje domaći su imali početkom drugog poluvremena, ali je snažan udarac glavom Žoao Pedra na izvanredan način odbranio Vanja Milinković-Savić.

Ipak, početkom 53. minuta reprezentativni čuvar mreže bio je nemoćan nakon makazica Žoaa Pedra.

Evrogolu je prethodila simultanka Belanove, a nakon gužve u kaznenom prostoru Brazilac je izvanredno zahvatio loptu makazicama, a Milinković-Savić je samo pogledom ispratio njen put u mrežu.

Torino je bio prilično bezidejan u drugom poluvremenu, ali je u 82. minutu mogao preko Denisa Prata da sa Sardinije ponese ceo plen.

Ova prilika kao da je dala vetar u leđa „Bikovima“, pa se nedugo zatim oprobao i Simone Zaza, a potom i Danijele Bazeli.

Kaljari je uzvratio nedugo pred kraj susreta, ali se mreže do poslednjeg sudijskog zvižduka ostale netaknute.

Domaćin se ovim bodom približio na svega dva zaostatka u odnosu na Speciju, koja je prva iznad crte, dok je Torino nastavio nešto lošiji deo sezone i ostao na 13. mestu.

Zaslužena pobeda „zmajeva“.

Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom stadionu ekipu Vojvodine rezultatom 3:1 (1:1) u 19. kolu Super lige Srbije.

Strelac jedinog pogotka za Vojvodinu bio je Miljan Vukadinović u 23. minutu, dok su za Voždovac pogađali Ivezić u 22, Milosavljević u 74. i Vujnović u 78. minutu.

U 19. minutu Milojević je prošao po levom krilu i centrirao do Stanisavljevića koji je savladao Nikolu Simića, ali je iz VAR sobe stigla signalizacija da je prilikom prijema igrao rukom.

Ipak, dva minuta kasnije, Voždovac je poveo, Stanisavljević je centrirao na prvu stativu iz kornera, a Ivezić glavom matirao Simića za 1:0.

Međutim, Voša je uspela brzo da odgovori, u 24. minutu Busnić je ukrao loptu Milojeviću i proigrao Vukadinovića, koji je sjajno prošao, šutirao u suprotan ugao, a Hajdin u želji da ispuca loptu, zakucao ju je pod prečku za 1:1.

U 29. minutu Nikola Simić se požalio na povredu i morao je da napusti teren, pa je na gol Vojvodine stao Goran Vukliš. Upravo se on istakao odličnom intervencijom u 42. minutu, Milojević je snažno šutirao sa tridesetak metara, ali je Vukliš zaustavio njegov udarac. Voždovac je još jednom pripretio u 44. minutu, Mašović je centrirao sa levog boka, Vujnović je gađao glavom, ali je Vukliš još jednom odlično intervenisao.

Vožvodvac je ponovo poveo u 74. minutu preko Milosavljevića koji je u igru ušao stotinak sekundi ranije. On je iskoristio lošu reakciju Кopitovića, ukrao loptu i potom lobovao Vukliša za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije, Voždovac je postigao novi pogodak, Stanisavljević je izveo prekid sa desne strane, a Vujnović glavom poslao loptu u dalji ugao za 3:1.

Voša je ostala na četvrtoj poziciji sa 29 bodova, Voždovac je sedmi sa 25.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Sportske

Fudbal

Ibra baš preterao, Čalhanoglu mu ovo neće oprostiti!

Objavljeno

dana

Autor

Zlatan oštar na rečima.

Turski fudbaler Hakan Čalhanoglu definitivno je obeležio godinu na izmaku prelaskom iz Milana u Inter, što nije naišlo na simpatije njegovog bivšeg saigrača Zlatana Ibrahimovića.

Ibrahimović je u autobiografiji pod nazivom „Adrenalin“ naveo da je Čalhanoglu iskoristio tragediju Kristijana Eriksena kako bi napredovao u karijeri.

Možemo samo da mu se zahvalimo za sve što je uradio u Milanu i poželimo mu sve najbolje u nastavku karijere. Zvuči ružno, ali Čalhanoglu je napredovao iz tragične situacije. Eriksen je doživeo srčani udar na Evropskom prvenstvu, pa je Inter tražio igrača sličnih karakteristika, što je Hakanu otvorilo vrata. Pre toga nije imao ponude ni od Intera niti od bilo kog drugog kluba„, otkrio je Ibrahimović u svojoj autobiografiji.

Zatim je pohvalio Čalhanoglua kao dobrog momka, koji je napredovao u karijeri zahvaljujući njemu, a zatim ga dodatno potkačio.

Sada njegov izazov glasi da li može da ponovi isto, samo bez Ibre„, stoji o zaključku Zlatanovog izlaganje od najboljem turskom fudbaleru.