Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – KOŠARKA | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Gosti slavili u današnjim mečevima VTB lige.

Košarkaši Zenita upisali su svoju drugu pobedu u VTB ligi, pošto su savladali Lokomotivu Kubanj. Gosti iz Sankt Peterburga bili su bolji rezultatom 106:79 i praktično su deklasirali domaćina.

Utakmica je dobro započeta šutersli. Domaći su posle prvih 10 minuta poveli sa svega jedan razlike 29:28, da bi potom otpočela ofanziva Zenita. Sva tri naredna kvartala pripala su gostima i to ubedljivo.

Volhin JE bio najbolji u pobedničkom timu sa 21 poenom, a po 12 su ubacili Lojd, Miki, Ponitka i Zaharov.

Erik Mekolum sa 18 i Motli sa 17 poena bili su najbolji kod poraženih.

Zenit na šestom mestu na tabeli ima učinak 2-1, dok je Lokomotiva osma sa skorom 2-2.

U drugom meču ruskog prvenstva, Uniks je pobedio Jenisej rezultatom 83:80, a do pobede ih je predvodio Mario Hezonja sa 28 poena.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Košarka

Klivlend je ozbiljan, ali Juta ima Mičela!

Objavljeno

dana

Autor

Haos u završnici.

Slavlje Jute na gostovanju Klivlendu u jednom veoma dramatičnom duelu i u reviji promašaja na samom kraju, bilo je 108:109.

Neizvesnost je vladala od početka utakmice, a Juta je bila ta koja je prva napravila nešto osetniju razliku početkom druge deonice kada su imali +7.

U trećoj su imali i +12, početkom četvrte i +15 i sve je ličilo da će Klivlend pasti danas u Ohaju.

Ipak, Markanen je pokrenuo svoj tim, nastavili su Rubio i Osman, pogodio je i Garland trojku za izjednačenje i očas posla se istopila pomenuta razlika. Mičel je na drugoj strani bio jedini koji je pogađao.

Veoma neizvesna završnica, dosta promašaja i sa jedne i sa druge strane, i na kraju je slavila Juta zahvaljujući nešto boljim živcima.
U poslednjih minut i po niko nije uspeo da ubaci loptu kroz obruč, šest šuteva je viđeno od poslednjeg poena Garlanda na 1:27 do kraja, niti jedan nije uspeo da promeni stanje na semaforu.

Na kraju, Mičel 35 poena, Juta je igrala sa samo osam igrača ovaj meč. Bojan Bogdanović 16 poena, Gober 20 skokova i 6 poena. Kod poraženih Garland 31 poen, Alen 17 poena i 11 skokova, Rubio 15 poena.

Sportske
Nastavite čitati

Košarka

Budućnost sa osmoricom do pobede u gradskom derbiju!

Objavljeno

dana

Autor

Igrao se derbi Podgorice u ABA ligi.

Ekipa Budućnosti stigla je do svoje 7. pobede u 10. kolu ABA lige pošto su danas savladali komšijski Studentski centar sa 78:70.

Treba istaći da je Budućnost večeras igrala samo sa osmoricom košarkaša zbog kadrovskih problema, ali je Aleksandar Džikić nekako uspeo da učini da se to tokom utakmice uglavnom ne vidi.

Domaći su već u prvoj četvrtini napravili ozbiljnu zalihu od +9, i iako su imali blagih padova u igri, uvek su uspevali da ne ispuste prednost. Drugu deonicu je obeležila serija Budućnosti 9:0 nakon čega su stekli dvocifrenu prednost, koja je najviše išla do +15 u par navrata.

Gosti nikako nisu uspevali da se približe i pobeda Budućnosti zapravo nije ni dolazila u pitanje.

Kobs najefikasniji kod pobednika sa 22 poena, imao je i 5 skokova i 7 asistencija, a Kuridža je imao 14 poena i 9 skokova. Kod protivnika Kamenjaš 14 poena i 9 skokova.