Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Nada i dalje tinja na „Seltik parku“.

Fudbaleri Seltika savladali su Ferencvaroš pred svojim navijačima sa 2:0 (1:0) u utakmici 3. kola grupne faze Lige Evrope.

Bili su i jedni i drugi pod imperativom pobede, kako bi sačuvali svoje nade za plasman u narednu rundu, ali to će za Seltik i dalje biti veoma teška misija, dok je za mađarski tim – nemoguća.

Nakon prvog poluvremena bez golova, otvorilo se u nastavku. Seltik je bio bolji tim, nisu stvarali pregršt prilik,  imali pomalo i sreće, što je sve rezultiralo njihovim pogocima.

Glavni akter duela definitivno je bio mladi krilni napadač Žota. Osim što deli prezime sa nešto iskusnijim i popularnijim zemljakom iz Liverpula, poseduje i magiju u nogama. Bio je protagonista kontranapada iz kojeg se izrodio gol Furuhašija u 57. minutu. Poslao je predivan pas između odbrambenih igrača Fradija za Japanca koji je odlično prihvatio loptu i prosledio je u mrežu.

On je kreirao i šansu za Trnbula u 81. minutu, koji je uz dosta sreće duplirao prednost svoje ekipe. Između dva gola, Seltik je imao i penal, ali Mekgregor je katastrofalno šutirao i Dibus je to lako odbranio.

Mogao je Žota i sam da se upiše, no u nadoknadi vremena nije imao koncentracije da završi sjajnu šansu u kojoj se našao.

Nadaće se Seltik porazu nekoga od vodećeg dvojca u četvrtak, pre svega, Betisa, sa kojim imaju izglednije šanse u borbi za drugo mesto.

FSCG

Fudbaleri Sutjeske dugo su čuvali oreol nepobedivosti u šampionatu Crne Gore, imali su dvocifrenu bodovnu prednost kao lider na tabeli, ali posle poraza od Dečića na svom terenu, remija sa ekipom Budućnosti u derbiju, poraza od OFK Petrovca i remija s Mornarom iz Bara, prednost se istopila na šest bodova.

U duelu sa Mornarom, Nikšićani su već posle pet minuta gubili sa 1:0, uspeli su veoma brzo u režiji Novice Erakovića da se vrate u meč, bili su ofanzivniji, napadali do kraja meča, imali dosta prilika, ali nisu uspeli da stignu do pobede i tri boda.

„Loše smo otvorili utakmicu, ali smo na vreme uspeli da se vratimo u meč i stignemo do izjednačenja. Odigrali smo dobar meč, po izuzetno teškom terenu i zahtevnim uslovima. Imali smo dosta veoma dobrih prilika, ali nismo imali sreće, lopta nije htela u gol Barana”, naglasio je trener Sutjeske, Milija Savović, pa nastavio:

„Evidentno je da imamo problema u oba smera u završnici prvog dela sezone. Nismo uspeli da ostvarimo pobedu u prethodna četiri meča, sada nas, vrlo brzo očekuje duel sa ekipom Podgorice. Daćemo sve od sebe da stignemo do pobede, da u dobrom rasploženju odemo na pauzu, da ne pokvarimo ono što smo mukotrpno gradili većim delom sezone”.

FK Sutjeska

U narednom kolu, nakon kojeg sledi zimska pauza, Sutjeska na svom terenu igra protiv Podgorice, dok će u ostalim mečevima 19. kola snage odmeriti: Rudar – Budućnost, Iskra – Jezero, Dečić – Zeta, OFK Petrovac – Mornar.

Tabela: Sutjeska 38, Budućnost 32, Dečić 30, OFK Petrovac 28, Iskra 26, Mornar 21, Rudar 20, Podgorica 16, Jezero 12, Zeta 10.

Direktan duel u borbi za opstanak.

Fudbaleri Elčea pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kadiza sa 3:1, u meču 16. kola španske Primere.

Elče je poveo golom Fidela sa penala u 13. minutu, a igrač gostiju Aleks Fernandes je u 25. minutu sa „bele tačke“ pogodio stativu.

Domaći tim je povećao rezultat u 75. minutu golom Tetea Morentea, a Fernandes je u prvom minutu nadoknade postigao gol za Kadiz.

Konačan rezultat postavio je Hosan u trećem minutu nadoknade vremena.

Elče zauzima 16. mesto na tabeli Primere sa 15 bodova, dok je Kadiz 18. sa tri boda manje.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Sportske

Fudbal

Rangnik već „popravio“ Junajted, evo i kako!

Objavljeno

dana

Autor

Rangnik već "popravio" Junajted, evo i kako!

Nemac već ostavio pečat.

Mančester Junajted je slavio na debiju Ralfa Rangnika, pošto je na „Old Trafordu“ pao Kristal Palas rezultatom 1:0.

Igrač utakmice bio je strelac jedinog gola Fred, koji je sve oduševio evrogolom i to slabijom nogom.

Fred je očekivano tema  broj jedan među navijačima, koji ga nazivaju boljim od Pola Pogbe, te da će sada pokazati da je dostojan Junajtedovog dresa.

Junajtedova statistika je takođe „popravljena“, a posebno raduje jedan podatak koji pokazuje da je ekipa konačno igrala „unapred“.

Junajted je danas imao čak 77 dodavanja u poslednjoj trećini terena, što je najbolja brojka u ovoj sezoni za „đavole“.

Nemac je takođe imao reči hvale, iako je sa ekipom odradio samo jedan trening.

„Način na koji smo se branili, način na koji smo kontrolisali ceo meč i sačuvali gol, to je sve veoma važno. Postoje stvari koje moramo da promenimo, za početak je važno da sačuvamo i mrežu, da ne primamo golove. Posle samo jednog zajedničkog treninga, zaista sam prezadovoljan. Bili smo bolji nego što sam očekivao. I moram da dodam, Ronaldov rad u igri bez lopte, kapa dole“, rekao je između ostalog Rangnik.

Ono što još više uliva poverenje jeste lakši raspored na Rangnikovom početku. Sledi duel sa Jang Bojsom, potom Noričom, Brentfordom, Brajtonom, Njukaslom i Barnlijem, što je idealan period da se ekipa podigne i usvoji sve ideje nemačkog stručnjaka.

Junajted je danas u prvih pola sata bio zaista drugačiji tim, igrao je intenzivnije, brže, agresivnije, oseti se već pravac u kom želi da ide Rangnik.

Raspored mu ide na ruku, niz od nekoliko pobeda bi zaista podigao euforiju, kvalitet i sve oko Junajteda…