EK - Virtus raspucan i bez Tea, Mekintajer ne može sam protiv Lokomotive

SPORTSKE VIJESTI – KOŠARKA | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Favoriti za sada bez greške.

Večeras su odigrane još dve utakmice prvog kola Evrokupa.

Lokomotiva Kubanj je na svom terenu savladala špansku Andoru rezultatom 93:82, posle znatno bolje igre u većem delu meča. Ruski tim je već na poluvremenu imao ubedljivih 51:34 u svoju korist, tokom treće deonice ta razlika je išla i do 26 poena prednosti za Lokomotivu, a u poslednjih deset minuta gosti su uspeli da značajno ublaže ovaj poraz.

Amerikanac Motli je sa 29 poena i osam skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Tompson sa 20 i Mekolum sa 18 poena. U ekipi Andore najefikasniji bivši plej Partizana Kodi Miler-Mekintajer sa 19 postignutih poena, pet asistencija i tri skoka.

Prvo kolo u Grupi A, u kojoj se takmiči i Partizan, kompletiraće duel Slaska i Lijetkabelisa, a u Grupi B je italijanski Virtus kao gost lako izašao na kraj sa ekipom turskog Bursaspora.

Bez povređenog Teodosića, Virtus je slavio sa 101:83 i bio je napadački izuzetno raspoložen, pogotovo u prvom poluvremenu kada su gosti postigli čak 57 poena, nešto poput Partizana sinoć u Hamburgu.

Na kraju, najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Hervi sa 18, Belineli sa 15 i Alibegović sa 14 poena. Bursu je predvodio Frimen sa 15 poena.

Siguran naš tim.

Na poluvremenu druge utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo košarkaši Srbije vode protiv Belgije 41:29.

Domaćini su upisali prve poene na meču, ali je Srbija sa dve mini-serije od 5:0, a potom i 6:0 ostvarila prednost od 13:7 posle šest minuta igre. Begija je prišla na dva poena razlike, ali Teodosić sa dve vezane trojke povisio na osam poena prednosti za srpski tim. Srbija je do kraja prvog kvartala nastavila sa kontrolom lopte, pa je posle prvih 10 minuta rezultat bio 21:13.

Petušev je odmah na startu  druge četvrtine pogodio iz okreta za prvu dvocifrenu prednost Srbije. Centar Efesa reagovao je dobro i u odbrani, prvo blokada, pa skok, a onda i iznuđen faul na drugoj strani, ali Srbija nije iskoristila priliku da povisi prednost i Belgija je uspela da veže pet poena i smanji zaostatak. Ipak, Srbija posle tri i po minuta uspeva da tigne do koša preko Ristića, a seriju su nastavili Jagodić-Kuridža i Avramović za maksimalnih +11. Akjazili je odmah smanji lakim poenima pod košem. Avramović je ušao u seriju i vezao pet poenaza +14 dva minuta do kraja. Mvema je trojkom smanjio na devet poena, ali je nalet Belgije prekinula trojka Teodosića.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Avramović sa 13 poena, dok je Petrušev upisao 10, a Teodosić devet.

Belgiju je predvodio Obasoan sa sedam poena.

Sportske
Nastavite čitati

Košarka

Mijailović: „Nikada mi se nije dopadalo da neki timovi osvajaju trofeje van terena“

Objavljeno

dana

Autor

Ostoja ponosan posle velike pobede: ''Partizan je isti onaj klub kao 1945.''

Predsednik Partizana govorio na TV Prva.

Predsednik Partizana Ostoja Mijailović je gostovao na TV Prva gde je govorio o aktuelnoj situaciji u klubu.

Nakon fantastičnog početka sezone, usledio je nešto slabiji ritam, ali je to sasvim normalno u ovom delu sezone što je priznao i Mijailović.

Možemo sasvim biti zadovoljni, sigurno da smo hteli da dobijemo sve utakmice, ali to nije realno, niko nije osvojio neki trofej bez poraza. To je jedno teško gostovanje u Andori koje smo izgubili na pola koša razlike, ali smo takvu utakmicu dobili protiv Hventuda. Drugi poraz je protiv evroligaške ekipe u ABA ligi. Borili smo se, ali to nije bilo dovoljno“, rekao je Mijailović.

Naravno, ekipa će se boriti za trofeje ove sezone i smatra da će ekipa dodatno da raste jer ima mladih igrača koji su spremni da napreduju.

„Do kraja sezone ćemo se boriti za osvajanje svih trofeja. Vratio se Željko Obradović, Partizan je pokazao ambicije kada se on vratio i kada je napravio sastav ekipe kakav imamo danas. To je mlada ekipa, mladi momci, a neki od njih koji su igrali za velike klubove u najjačim ligama. To su mladi momci koji će sigurno da rastu i zbog toga je Partizan u prednosti“, kaže on.

Naravno, igranje u Partizanu stvara i teret osvajanja trofeja.

Ono što mi se nije dopalo je što je svima njima stavljen teret na leđa da sve mora da se osvoji ove sezone. Sezona je duga i mi smo imali pre dve sezone situaciju kada smo bili na putu da osvojimo sve, ali je sezona prekinuta zbog kovida„, rekao je Mijailović.

Konkurencija je izuzetna u svim takmičenjima, Partizan će u borbi za trofeje morati da se pomuči, ali ne samo na terenu, nego i u svojim glavama kada bude trebalo ostati miran na provokacije van terena.

Nismo jedini koji hoće da osvoje trofeje. Postoji mnogo klubova sa velikim ambicijama u Evroligi i Evrokupu, a naš cilj je dobra organizacija do kraja sezone, da se niko ne povredi na utakmicama Partizana, da bude mir na tribinama, da na jedan fer i sportski način završimo sezonu i da probamo isključivo na terenu da osvojimo trofeje. Nikada mi se nije dopadalo kada neke ekipe ili neki ljudi koji učestvuju u sportu pokušavaju da osvoje trofeje van terena. Bili ste svedoci zadnje tri završnice ABA lige gde ste videli da nigde u Evropi ne postoje takve završnice. Sa toliko tenzije, mržnje, toliko napada… Naš cilj će biti da to prevaziđemo“, kaže predsednik crno-belih.

Kaže i da je u prošlosti grešio jer je odgovarao na napade.

„Ja sam mlad ušao u sve ovo i negde sam u startu grešio jer sam hteo svakome da odgovorim na svaki napad ne procenjujući zbog čega se on dešava. Kada vas neko izaziva da vas odvuče na svoj teren, da vas odvuče sa parketa vi tu gubite. Ja ne želim da se svađam i napadam, ali sam kao predsednik Partizana dužan da zaštitim igrače i trenere“,
rekao je Mijailović koji je kasnije osudio i napade na Nebojšu Čovića, ali i napade na Željka Obradovića od strane navijača Crvene zvezde.

„To mora da prestane sa obe strane, mi sa takvim sceama gubimo ugled u evropskoj košarci„, rekao je Ostoja Mijailović.