Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – KOŠARKA | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Kako su u crnogorskim medijima doživeli poraz ekipe Budućnosti od Partizana?

Partizan je sinoć bio bolji na parketu, slavio je sa 75:66 protiv Budućnosti, ali neki ukupan utisak posle ovog meča je da je pobedila – košarka.

Utakmica je odigrana u pravom sportskom ambijentu pred oko devet hiljada gledalaca u “Štark areni“, predsednici dva kluba Ostoja Mijailović i Dragan Bokan su  zajedno pratili ovaj duel, niko posle meča ne pominje sudije, a na kraju su usledile čestitke i rukovanja, uz želju da se i naredne utakmice igraju u sličnoj atmosferi, bilo u Beogradu, ili u Podgorici.

Upravo tu atmosferu posebno i ističu u crnogorskim medijima.

“Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Partizana 75:66 u derbiju devetog kola Admiralbet ABA lige, u sjajnoj atmosferi beogradske ‘Arene’, onakvoj kakvu zaslužuju veliki košarkaški mečevi.

Poraz nije neočekivan, jer su ‘plavi’ igrali bez Rida i Drobnjaka, Atić je imao epizodnu ulogu, ali mogu da žale jer su bili tako blizu“, pišu “Vijesti’‘.

Pobjeda“ naglašava da je sva tri poraza ove sezone u AdmiralBet ABA ligi ekipa Budućnosti doživela u Beogradu, prvo od Crvene zvezde, pa Mege, sada i od Partizana.

“Iako bez Vilija Rida i Igora Drobnjaka, iako nijednom nijesu vodili, Podgoričani su punih 35 minuta bili u igri za pobedu u ‘Štark Areni’, ali su pali u finišu meča, pre svega zbog velikog broja izgubljenih lopti (19), i dominacije domaćina u ofanzivnom skoku (14-7)“, navodi se, između ostalog, u izveštaju “Pobjede“.

Sličan komentar ima i “Dan“ koji u svom tekstu navodi da je Budućnost 37 minuta bila u igri, ali da je presudila Partizanova serija 11:0 u finišu.

Kada su u pitanje reakcije iz samog kluba, one su za sada prilično šture, a i trener BudućnostiAleksandar Džikić je sinoć tek u par rečenica prokomentarisao utakmicu.

*

*

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Košarka

Tristan u Beogradu – Ovako je izgledao doček na aerodromu!

Objavljeno

dana

Autor

Tristan u Beogradu - Ovako je izgledao doček na aerodromu!

Novi košarkaš Partizana doputovao u naš glavni grad.

Ekipa Partizana od danas je jača za talentovanog krilnog centra Tristana Vukčevića koji je potpisao višegodišnji ugovor sa crno-belima.

Vukčević u Partizan stiže iz madridskog Reala, a crno-beli su na društvenim mrežama i na klupskoj televiziji prikazali detalje sa aerodroma kada je 18-godišnji košarkaš doputovao u Beograd.

Tom prilikom Vukčević je dao i prvu izjavu kao novi član Partizana.

“Jedva čekam.

Cilj mi je da od trenera Obradovića naučim što više. On je najbolji trener u Evropi.

Gledao sam  dosta Partizanovih utakmica, Trifunovića znam još kada sam bio mali, Avramovića takođe znam“, istakao je Vukčević.

Takođe, drago mu je i zbog dolaska u Beograd.

“Ovde su mi i stric i deda, drago mi je što sam ovde“, poručio je Vukčević.

dana

Crveno-beli ostvarili veliku pobedu večeras.

Košarkaši Crvene zvezde igraju sve bolje, što su večeras potvrdili i pobedom u Pireju nad Olimpijakosom rezultatom 76:72.

Dejan Radonjić ima tim za velike stvari, utisak je da Zvezda još ima rezervi i da će tek da zablista punim sjajem, a posle večerašnjeg trijumfa strateg crveno-belih ima samo reči hvale za svoje igrače.

„Velika pobeda za nas, naročito u ovom delikatnom momentu. Odigrali smo veoma dobru odbranu, posebno u drugom poluvremenu.

Ceo meč smo igrali dobro, odbranu i više nego dobro u drugom poluvremenu, doneli smo dobre odluke u ključnim momentima. Čestitam mojim igračima“, izjavio je Radonjić.

Sportske

Košarka

Barsa se vratila u pobednički ritam, Asvel platio ceh!

Objavljeno

dana

Katalonci ponovo ubedljivi posle loše serije.

Poslednji od tri večerašnja evroligaška meča odigran je u “Palau Blaugrani“, gde je domaća Barselona ubedljivo savladala Asvel rezultatom 84:71.

Barsa je u prethodne četiri utakmice pretrpela tri poraza i tako pokvarila odličan utisak od početka sezone, što je Real iskoristio da preuzme lidersku poziciju na tabeli.

Ali, večeras je ponovo delovala nezadrživo, pa je već u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost – 28:17. Do kraja meča Asvel nijednom nije uspeo da svoj zaostatak učini jednocifrenim, pa su Katalonci bez problema, rutinski završili posao.

Barsa sada ima skor 17-5 na drugom mstuna tabeli, a Asvel je na 9-13 i ovo mu je četvrti poraz u poslednjih pet utakmica.

Laprovitola je sa 20 poena bio najefikasniji u domaćem timu, Mirotić ga je pratio sa 16, uz sedam skokova. U ekipi Asvela najbolji Jusufa Fal 20 poena i sedam skokova, a Okobo 17 poena i osam asistencija.