Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – KOŠARKA | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Četvrta pobeda u nizu.

Košarkaši Fenerbahčea stigli su do četvrte uzastopne pobede u šampionatu Turske pošto su u devetom kolu slavili na gostovanju Bešiktašu u derbiju Istanbula 78:70.

Bešiktaš je bolje ušao u utakmicu i poveo sa 7:0, ali Fenerbahče nije dozvolio da se domaćin ubedljivije odlepi tokom uvodne četvrtine, međutim do vođstva je stigao tek u finišu poluvremena.

Nije delovalo da će biti tako, imajući u vidu da je Bešiktaš u drugoj četvrtini vodio i sa plus 12, ali je usledila odlična serija izabranika Aleksandra Đorđevića koji su od spomenutog zaostatka stigli do plus dva.

Đorđevićev tim je na poluvreme odneo pet poena viška, ali ni treća četvrtina nije bila lišena preokreta.

Fener je tokom ovog dela igre stigao i do plus 11, ali je Bešiktaš istopio prednost gostiju na svega četiri poena zaostatka.

U odlučujućoj četvrtini Bešiktaš je stigao i na minus dva, ali se Fenerbahče uvek vraćao kada god bi usledila opasnost da će ispustiti prednost.

Bešiktaš na kraju nije imao snage za preokret, a goste je do pobede predvodio Mahmutoglu sa 18 poena, dok je tri manje imao Marko Gudurić, a na 14 se zaustavio Polonara.

U redovima poraženih istakao se Džordan Bon sa 21 poenom, dok su još trojica košarkaša bila dvocifrena.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Košarka

Tristan u Beogradu – Ovako je izgledao doček na aerodromu!

Objavljeno

dana

Autor

Tristan u Beogradu - Ovako je izgledao doček na aerodromu!

Novi košarkaš Partizana doputovao u naš glavni grad.

Ekipa Partizana od danas je jača za talentovanog krilnog centra Tristana Vukčevića koji je potpisao višegodišnji ugovor sa crno-belima.

Vukčević u Partizan stiže iz madridskog Reala, a crno-beli su na društvenim mrežama i na klupskoj televiziji prikazali detalje sa aerodroma kada je 18-godišnji košarkaš doputovao u Beograd.

Tom prilikom Vukčević je dao i prvu izjavu kao novi član Partizana.

“Jedva čekam.

Cilj mi je da od trenera Obradovića naučim što više. On je najbolji trener u Evropi.

Gledao sam  dosta Partizanovih utakmica, Trifunovića znam još kada sam bio mali, Avramovića takođe znam“, istakao je Vukčević.

Takođe, drago mu je i zbog dolaska u Beograd.

“Ovde su mi i stric i deda, drago mi je što sam ovde“, poručio je Vukčević.

dana

Crveno-beli ostvarili veliku pobedu večeras.

Košarkaši Crvene zvezde igraju sve bolje, što su večeras potvrdili i pobedom u Pireju nad Olimpijakosom rezultatom 76:72.

Dejan Radonjić ima tim za velike stvari, utisak je da Zvezda još ima rezervi i da će tek da zablista punim sjajem, a posle večerašnjeg trijumfa strateg crveno-belih ima samo reči hvale za svoje igrače.

„Velika pobeda za nas, naročito u ovom delikatnom momentu. Odigrali smo veoma dobru odbranu, posebno u drugom poluvremenu.

Ceo meč smo igrali dobro, odbranu i više nego dobro u drugom poluvremenu, doneli smo dobre odluke u ključnim momentima. Čestitam mojim igračima“, izjavio je Radonjić.

Sportske

Košarka

Barsa se vratila u pobednički ritam, Asvel platio ceh!

Objavljeno

dana

Katalonci ponovo ubedljivi posle loše serije.

Poslednji od tri večerašnja evroligaška meča odigran je u “Palau Blaugrani“, gde je domaća Barselona ubedljivo savladala Asvel rezultatom 84:71.

Barsa je u prethodne četiri utakmice pretrpela tri poraza i tako pokvarila odličan utisak od početka sezone, što je Real iskoristio da preuzme lidersku poziciju na tabeli.

Ali, večeras je ponovo delovala nezadrživo, pa je već u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost – 28:17. Do kraja meča Asvel nijednom nije uspeo da svoj zaostatak učini jednocifrenim, pa su Katalonci bez problema, rutinski završili posao.

Barsa sada ima skor 17-5 na drugom mstuna tabeli, a Asvel je na 9-13 i ovo mu je četvrti poraz u poslednjih pet utakmica.

Laprovitola je sa 20 poena bio najefikasniji u domaćem timu, Mirotić ga je pratio sa 16, uz sedam skokova. U ekipi Asvela najbolji Jusufa Fal 20 poena i sedam skokova, a Okobo 17 poena i osam asistencija.