Barti podržava naslednicu: Nema bolje osobe od Ige

dana

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

Clive Brunskill/Getty Images

Ešli Barti smatra da ne postoji bolja osoba od Ige Švjontek koja bi mogla da je zameni na prvom mestu WTA liste.

Australijanka je u sredu saopštila da sa 25 godina završava karijeru. S obzirom na to da je bila na čelu WTA liste, posle turnira u Majamiju dobićemo novu prvu teniserku sveta.

„Biće uzbudljivo. Nisam sigurna kakve su opcije, nikad nisam bila jedna od onih koje su to pratile. Ako to bude Iga, nema bolje osobe za tu poziciju. Neverovatna je, sjajna je teniserka. Na neki način je donela svežu, neustraživu energiju na teren. Mislim da to u potpunosti zaslužuje“, rekla je Barti.

Kako bi osigurala prvo mesto na listi 4. aprila, Švjontek u Majamiju mora da zabeleži jednu pobedu.

Šansu da postanu broj jedan posle Majamija imaju i Marija Sakari i Barbora Krejčikova.

1024: { items: 1 },

1366: { items: 1 } } }); } });

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Sakari uz dosta muke prošla dalje

Objavljeno

dana

Autor

Julian Avram Icon Sportswire via Guliver image

Grkinja Marija Sakrai je prošla u treće kolo turnira u Torontu jer je savladala Sloan Stivens u tri seta u meču koji je trajao dva sata i deset minuta. Po setovima je bilo 6:2, 4:6 i 6:2.

Četvrta igračica sveta je bez većih problema dobila prvi set za pola sata 6:2. Tada je Marija napravila dupli brejk i delovalo je da će tako završiti čitav meč. Međutim u drugom setu je odmah izgubila servis i propustila je čak pet brejk lopti u naredna dva gema. To je rezultiralo novim brejkom Sloan Stivens koja je tako povela 5:1. Amerikanka je do kraja seta izgubila jedan brejk ali je zadržala prednost i dobila je drugi set 6:4.

U trećem setu se Stivens držala do šestog gema, tada je poklekla i izgubila je servis i posle toga više nije bilo povratka. Grkinja je napravila još jedan brejk za 6:2.

Naredna protivnica Marije Sakari će biti bolja iz duela Anisimova – Karolina Pliškova.

Bjanka Andresku je igrala dva i po sata meč protiv Darije Kasatkine. Domaća teniserka je u dva seta slavila protiv favorizovane Ruskinje a bilo je 7:6 i 6:4. Bilo je pregršt brejkova u ovom setu. Samo u prvom ih je bilo osam, a prvih pet gemova su svi bili brejkovi. Kanađanka je imala dobru šansu da napravi brejk i dobije prvi set 6:3, ali je to ipak sačuvala za taj-brejk u kom je slavila 7:5.

U drugom setu je viđeno sedam brejkova, a ovoga puta Bjanka oduzima servis na vreme protivnici. U poslednjem gemu je imala čak tri uzastopne brejk lopte i meč lopte, a treću je konačno iskoristila.

Kasatkina je na kraju meča imala realizaciju brejk šansi 7/16, a Andresku 8/14.

Manuel Velasquez/Getty Images

Iako je sa odličnim rezultatima iz minule sedmice došao u Montreal, Miomir Kecmanović je ispao odmah u prvom meču na Mastersu u Montrealu. Bolji od njega u dva seta je bio Botik Van De Zandšlup, po setovima 6:1 i 7:5. Takođe je takmičenje u Kanadi završio i Endi Mari koji je izgubio od Tejlora Frica.

Kecmanović je posle osvojene titule u dublu u Los Kabosu i posle polufinala u singlu imao baš loš meč protiv Holanđanina Botika Van De Zandšlupa. To se posebno videlo u prvom setu u kom je Miša pretrpeo dva brejka pa je za svega 23 minuta već bilo 1:0 za Holanđanina.

Drugi set je bio druga priča. Videlo se da je Botikov servis ranjiv jer je Miomir imao tri brejk lopte u četvrtom gemu, a u šestom je napravio brejk. Ipak tada počinje i Kecmanovićev servis da se ljulja i Van De Zandšlup je do kraja seta napravio čak dva brejka. Najteže će Kecmanoviću biti to što je pri vođstvu 5:4 imao set loptu koju nije iskoristio i Van De Zandšlup je napravio u istom gemu brejk.

Miša je tako izgubio set u kom je vodio 5:2, dva puta servirao za 1:1 i na kraju ga je završio sa pet uzastopno izgubljenih gemova.

Van De Zandšlup sada igra sa Kameronom Norijem koji je dobio Brendona Nakašimu 2:0. Po setovima je bilo 6:4 i 6:4.

Endi Mari je veoma brzo završio učešće u Montrealu jer je posle sat i po bilo 2:0. Po setovima je Tejlor Fric slavio 6:1 i 6:3.

U ostalim mečevima je Dijego Švarcman slavio protiv Davidoviča Fokine u tri seta, bilo je 1:6, 6:3 i 6:4, dok je novi član Top10 ekipe Hubert Hurkač dobio Rusuvorija takođe 2:1, po setovima 6:3, 6:7 i 6:2. Albert Ramos Viljolas je izbacio Danijela Gofana 7:6 i 6:2.

Minas Panagiotakis/Getty Images

Ljubitelji tenisa imaju čemu da se raduju jer je žreb u drugom kolu mastersa u Montrealu upario dvojicu igrača koji spadaju među najatraktivnije – prvog igrača ATP liste Danila Medvedeva i aktuelnog vicešampiona Vimbldona Nika Kirjosa.

Masters turnir iz Montreala pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Australijanac je u svom meču prvog kola pobedio Argentinca Sebastijana Baeza rezultatom 6:4, 6:4 posle jednog časa i 26 minuta tenisa u provinciji Kvebek.

Kirjos igra u odličnoj formi, a trijumf nad Baezom bio mu je 13. u poseldnjih 14. mečeva – pre Montreala igrao je finale Vimbldona, u kojem ga je pobedio Novak Đoković, a u Vašingtonu je osvojio titulu jer je u finalu bio bolji od Jošihita Nišioke.

U prvom setu protiv Baeza viđena je velika borba, ali je Kirjos, 37. igrač sveta, u prva dva gema napravio brejk. Umalo da se Južnoamerikanac vrati brejkom u osmom gemu, ali u desetom teniser iz Kanbere koristi prvu set-loptu.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk – do njega je došlo u petom gemu, kada Kirjos koristi prvu brejk-priliku.

Kirjos i Medvedev dosad su igrali dvaput – Nik je dva puta pobedio 2019. godine (masters Rim i Vašington), a Rus je do pobede stigao na Australijan openu ove godine.

Rodžers kup, poznat kao Otvoreno prvenstvo Kanade, ima dugu tradiciju i igra se od 1881. godine. Pripada seriji masters 1.000, igra se na otvorednom, na tvrdoj podlozi.

Novak Đoković ga je osvajao u četiri navrata, a aktuelni šampion je Danil Medvedev – koji je u finalu 2021. godine porazio Rajlija Opelku.