Barti se „briše“ s WTA liste: Ko će biti novi broj 1?

Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

Photo by Chris Hyde/Getty Images

Ešli Barti, koja je iznenadno saopštila svoje povlačenje iz tenisa u sredu, tražiće da njeno ime bude izbrisano iz WTA liste već posle turnira u Majamiju.

Kako je 25-godišnja Australijanka bila prva na svetu, to znači da ćemo 4. aprila dobiti novog broja jedan, a trenutno je Iga Švjontek u najboljoj poziciji da to postane.

„Biće to novi početak za WTA tur. Iga je neverovatna osoba i odlična teniserka. Donela je svežu energiju na teren, neustrašiva je, volela sam da igram s njom, da treniramo zajedno i da razgovaramo. Jedna je od prvih koja mi je poslala poruku. Mislim da ona istinski zaslužuje prvo mesto“, rekla je Barti.

Šansu da postanu broj jedan posle Majamija imaju i Marija Sakari i Barbora Krejčikova.

Na pitanje da li je moguće da se u nekom trenutku predomisli i vrati se tenisu, Australijanka je odgovorila:

„Nikad ne reci nikad, ali to deluje baš teško u ovom trenutku“.

Australijanka je u karijeri osvojila tri grend slem titule (Rolan Garos 2019, Vimbldon 2021, Australijan open 2022) od ukupno 15 trofeja. Na Olimpijskim igrama u Tokiju uzela je i bronzu u miks dublu.

1366: { items: 1 } } }); } });

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Belinda zaustavila Serenu, Mugurusa sigurna

Objavljeno

dana

Autor

Photo by Matt King/Getty Images

Belinda Benčić pobedila je Serenu Vilijams u dva seta i tako se plasirala u osminu finala turnira u Torontu. Švajcarkinja je izbacila 41-godišnju Amerikanku rezultatom 6:2, 6:4.

Vilijams je i pre početka turnira najavila kraj karijere, pa je to praktično i bila glavna tema u prva dva odigrana kola u Kanadi.

Duel je završen posle jednog časa i 18 minuta igre, a Benčićeva je nakon dva brejka u prvom setu, iskoristila tek petu set lopte.

U drugom delu igre je bio dovoljan brejk u sedmom gemu za miran kraj meča.

Benčićeva je tako zakazala okršaj protiv Garbinje Muguruse. Španska teniserka je savladala Kaju Kanepi u dva seta 6:4, 6:4.

Bjanka Andresku je imala težak posao protiv Aliz Korne i na kraju je slavila u tri seta – 6:3, 4:6, 6:3.

Njena naredna rivalka biće Kineskinja Ženg, kojoj je Ons Žaber predala meč.

Cameron Spencer, Getty Images

Peti teniser sveta Stefanos Cicipas eliminisan je u drugom kolu Mastersa u Montrealu. Od njega je bio bolji Džek Drejper u dva seta – bilo je 7:5, 7:6.

Duel je trajao dva časa i tri minuta, a Britanac je do prvog brejka stigao u trećem gemu. Uspeo je Grk da odgovori, izjednači na 3:3, ali je Drejper još jednom oduzeo servis rivalu, u 11. gemu, što je bilo dovoljno za vođstvo.

U drugom setu je viđen po jedan brejk na obe strane, pa je meč rešen nakon taj-brejka.

Prvi je do mini-brejka stigao Cicipas, ali je britanski takmičar odmah odgovorio, a zatim do kraja još jednom oduzeo servis protivniku i iskoristivši prvu meč loptu rešio pitanje pobednika.

Drejpera u osmini finala čeka Gael Monfis, koji je izbacio Maksima Kresija.

Feliks Ože-Alijasim bio je bolji od Jošihite Nišioke u dva seta 7:6, 6:4 i za četvrtfinale će se boriti protiv Kamerona Norija.

Britanac je izbacio Botika van de Zandšulpa takođe u dva seta.

Danijel Evans je bio bolji od osmog tenisera sveta Andreja Rubljova u dva seta 6:4, 6:4.

Britanac je izbacio petog nosioca na turniru posle jednog časa i 32 minuta i tako zakazao okršaj protiv Tejlora Frica u osmini finala.

Carmen Mandato/Getty Images

Crn dan u Torontu za obe finalistkinje Vimbldona. Elena Ribakina i Ons Žaber nisu dočekale ni osminu finala, pošto su ispale od Kori Gof i Kvinven Ženg.

Šampionka Elena Ribakina posle velike borbe morala je da pruži ruku nesuđenoj protivnici u finalu Vimbldona. Kori Gof je u sjajnom meču slavila 2:1. Po setovima je bilo 6:4, 6:7, 7:6 i izborila je plasman u osminu finala. Tamo će igrati protiv Sabalenke, koja je savladala Toribes Tormo u dva seta 6:4, 6:3.

Ni druga finalistkinja Vimbldona Ons Žaber nije uspela da izbori plasman među 16 u Torontu. Pošto je izgubila prvi set 6:1 i kod 2:1 u drugom za Kineskinju Kvinven Ženg, odlučila je da preda.

U osminu finala u velikom stilu plasirala se prva teniserka sveta Iga Švjontek. Poljakinja je razbila Ajlu Tomljanović 6:1, 6:2.

Ostali rezultati: Anisimova – Pliškova 0:2 (1:6, 1:6), Mertens – Đorđi 0:2 (3:6, 5:7), Ostapenko – Risk 1:2 (6:7, 6:0, 5:7), Pegula – Muhamad 2:0 (6:2, 7:5), Halep – Žang 2:0 (6:4, 6:2), Hadad Maja – Fernandes 2:0 (7:6, 6:1), Putinceva – Badosa 1:0 (7:5, 1:0 predaja Badose), Tajhman – Kontaveit 2:0 (6:4, 6:4).