Franeta: Bilo je dobro, može bolje, sledi šampionat Evrope

dana

SPORTSKE VIJESTI – VODENI SPORTOVI | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

VPSCG

Ado Gargović i Jovana Kuljača su pod komandom Danijele Đikanović Franete stekli zlata vredno iskustvo na planetarnoj smotri u Mađarskoj, a slobodno se može reći da su opavdali očekivanja.

Crnogorska plivačica Jovana Kuljača trku na 50 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti završila je u kvalifikacijama sa vremenom 28,37. Njeno najbolje vreme u toj disciplini je 27,84.  Jovana je u kvalifikacijama trke na 50 metara leđno ostvarila vreme 32,74 sekundi. Njeno najbolje vrijeme u toj disciplini je 32,08 sekundi.

Ado Gargović je ranije kvalifikacije na 100 metara slobodnim stilom završio u vremenu 53.82. Njegovo najbolje vreme je 53,46 sekundi. U kvalifikacijama na 200 metara slobodnim stilom, ostvario je vreme od minut, 57 sekundi i 74 sekundi, dok je jegov najbolji rezultat u toj trci i ujedno državni rekord minut i 56 sekundi.

VPSCG

“Generalno gledano zadovoljna sam ostvarenim na Svetskom prvenstvu. Ado Gargović i Jovana Kuljača su dali sve o sebe, plivali su u granicama ličnih rekorda, stekli su značajno iskustvo za period koji sledi. Pored toga, treba naglasiti da je Jovana debitovala na velikom takmičenju”, naglasila je Danijela Đikanović Franeta, pa nastavila:

PVSCG

“Izvukli smo pouke u Mađarskoj, napravićemo analizu i nastavljamo sa još jačim radom. Misli se odmah usmeravaju ka Evropskom prvenstvu u Rimu, imamo vremena da se dobro pripremimo, da značajno popravimo rezultate, da budemo daleko konkurentniji na smotri najboljih plivača Starog kontinenta”.

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Dvojac bez medalje, dubl skul u finalu EP

Objavljeno

dana

Autor

Srpski dvojac Martin Mačković i Miloš Vasić nije uspeo da dođe do medalje na Evropskom prvenstvu u veslanju u Minhenu.

U finalu su osvojili šesto mesto sa vremenom 7:01,55. Srpska posada je koliko toliko držala ritam sa ostalim ekipama u prvih 500 metara, ali u nastavku su izgubili priključak i završili kao poslednji u odlučujućoj trci.

Slavili su Rumuni sa rezultatom 6:44,28, a do odličja su došle još i posade Velike Britanije i Španije.

Šansu da donese odličje Srbiji izborio je dubl skul u sastavu Aleksandar Beđik i Aleksandar Filipović, koji je izborio mesto u A finalu. U prvoj polufinalnoj grupi osvojili su drugo mesto. Štopericu su zaustavili na 6:36,55. Najbrži su bili Španci, a do finala su stigli i Litvanci.

Iz druge grupe kao prvi su ubedljivo prošli olimpijski šampioni braća Sinković iz Hrvatske,  pored njih za medalju će se boriti Grci i Italijani.

Finale je na programu u nedelju u 13 časova.

REUTERS/Lisa Leutner

Na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima prvi put su u solo nastupima u sinhronom plivanju na šampionatima Evrope nastupali muškarci, a medaljom se okitio i Ivan Martinović.

View this post on Instagram

A post shared by Иван Мартиновић (@ivan_martinovic_)

Zlato je pripalo favorizovanom Italijanu Đorđu Minisiniju koji će tako u istoriju ući kao prvi muškarac koji je osvijio zlatnu medalju u sinhronom plivanju. Minisini je dva puta zaredom bio i svetski šampion, a do zlata je došao sjajnim nastupom za koji je ocenjen sa ukupno 85.7033 boda.

Na drugom mestu našao se Fernando Dijaz iz Španije (79.4951) dok je bronzanu medalju osvojio srpski reprezentativac Ivan Martinović sa 58.7033 boda.

Martinović je rekao da mu je bila čast da nastupi na Evropskom prvenstvu i da se nada da će to ovom sportu dati na značaju u Srbiji.

„Želeo bih da iskoristim ovu priliku da pozovem i druge sportiste iz Srbije da nam se pridruže“, dodao je Martinović.

Sportklub

Mačković i Vasić u finalu kontinentalnog šampionata

Objavljeno

dana

Autor

Guliverimage/REUTERS/Leah Millis

Srpski dvojac Martin Mačković i Miloš Vasić izborio je plasman u finale Evropskog prvenstva u veslanju u Minhenu.

U prvoj polufinalnoj grupi srpski tandem je stigao do drugog mesta sa vremenom 7:05,34. Ubedljivo najbrži su bili Rumuni sa 6:58,85, a mesto u finalu overila je i Litvanija sa rezultatom 7:07,11. Iz druge grupe u odlučujuću trku su prošli Britanci, Španci i Italijani.

Finale je na programu u subotu tačno u podne.

Dubl skul, koji čine Aleksandar Filipović i Aleksandar Beđik, je kroz repesaž stigao do polufinala. U subotu od 10.15 časova pokušaće da uđu među šest najbržih posada.

U skifu Viktora Pivača očekuje borba za plasman u C finale. Ni kroz kvalifikacije ni kasnije kroz repasaž reprezentativac Srbije nije uspeo da se probije u polufinale.