dana

Aleksander Zverev

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

Julian Finney/Getty Images

Nemački teniser Aleksandar Zverev mogao bi sledeće godine da zauzme prvo mesto na ATP listi, pod uslovom da osvoji jednu ili dve grend slem titule, smatra njegov slavni sunarodnik Boris Beker.

Zverev je sezonu završio trijumfom na Završnom mastersu u Torinu, posle čega je istakao da sledeće godine želi da osvoji i prvi grend slem u karijeri.

„Njegov naredni veliki cilj treba da bude prvo mesto. Po mom mišljenju, to može da ostvari naredne godile. ALi to će biti moguće samo ako osvoji jednu ili dve grend slem titule. Videli ste kako je bilo ove sezone – Novak je osvojio tri grend slema i on je bio prvi, Medvedev je zasluženo bio drugi sa jednim grend slemom“, rekao je Beker.

„Naravno, titula na Završnom mastersu je veliki uspeh, a Saša je tamo trijumfovao dva puta. Zlato na Olimpijskim igrama je jedinstven učinak. Ali mora da osvoji grend slem, to će ga približiti njegovom snu“.

Nemac je ove sezone osvojio šest titula, a ukupno 19 u karijeri. Trenutno je treći na ATP rang listi.

Najbolji rezultat na grend slemovima ostvario je na US Openu 2020, kada je stigao do finala. Na Australijan openu i Rolan Garosu je igrao polufinala, dok mu je na Vimbldonu najbolji učinak četvrto kolo.

Šta kažete vi, je li Zverev budući broj jedan?

1024: { items: 1 },

1366: { items: 1 } } }); } });

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Nadal na korak od 21. gren slema!

Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Očekivali smo da Beretini može napraviti iznenađenje, ali je Rafael Nadal stigao do svog novog finala u Australiji.

Niko nije očekivao Rafaela Nadala u top formi u Australiji, posebno posle teške povrede, pre par meseci je bilo upitno da li će uopšte ponovo igrati tenis na vrhunskom nivou.

Ipak, evo ga u finalu Australijan opena, savladao je jutros po srednjeevropskom vremenu Matea Beretinija iz Italije sa 3:1 u setovima, bilo je 6:3, 6:2, 3:6 i 6:3.

Nadal je tokom čitavog meča imao 69% ubačenog prvog servisa i 73% osvojenih poena na prvi servis, pa je jasno da se nije često susretao sa brejk loptama, a ono što je takođe impresivno jeste da je osvojio čak 20 poena na drugi servis, a servirao ga je 32 puta na ovom meču. Sa druge strane, odlučio je slab drugi servis Beretinija koji je osvojio samo 15 poena na drugi servis od 34.

Beretini je daleko više grešio, Nadal je svojom defanzivnom igrom rutinski stigao do finala.

Biće ovo šesto finale za Rafu Nadala u Australiji, a tamo će čekati pobednika duela Danil Medvedev – Stefanos Cicipas. Do sada je Nadal četiri puta gubio u finalima.

Monastir - Međedović u četvrtfinalu

Solidan napredak mladog srpskog tenisera.

Teniser Srbije Hamad Međedović plasirao se danas u četvrtfinale ITF turnira iz M15 serije u Monastiru, pošto je u drugom kolu pobedio Andreu Gvererija iz Italije posle tri seta, 6:2, 1:6, 6:3.

Osamnaestogodišnji Novopazarac je kao 670. igrač sveta na turniru u Tunisu postavljen za osmog nosioca, a 1.040. tenisera sa ATP liste, koji se takmiči na osnovu zaštićenog renkinga, pobedio je za sat i 47 minuta, iako je u odlučujućem setu gubio sa 1:3.

Medjedovićev rival u borbi za polufinale biće još jedan Italijan, 713. teniser planete Omar Đakalone.

I Đakalone je mesto medju osam najboljih izborio sa sat i 47 minuta, pošto je u dva seta 6:4, 7:6 pobedio trećeg nosioca Bendžamina Loka iz Zimbabvea.

Kao dobitnici specijalne pozivnice organizatora, Međedović i njegov partner Ali Habib iz Velike Britanije kasnije danas igraće četvrtfinale dubla protiv Francuza Artura Bukijea i Martana Brejzaka.

Sportske

Tenis

Prvo gren slem finale za Kolins!

Objavljeno

dana

Veliki uspeh američke teniserke.

Američka teniserka Danijel Kolins plasirala se danas u Melburnu u finale Australijan opena pošto je savladala devetu igračicu sveta Igu Švjontek sa 6:4, 6:1.

Kolins je do svog prvog finala na grend slem turnirima došla za sat i 18 minuta igre.

U prvom setu viđeno je pet brejkova, od čega je tri napravila 30. teniserka sveta, koja je do vođstva došla posle iskorišćene pete set lopte.

Amerikanka je u drugom setu bila ubedljiva i poljskoj teniserki, koja je osvajila Rolan Garos 2020. godine, prepustila je samo jedan gem.

Švjontek je tokom meča osvojila samo tri od 21 poena na drugi servis (14 odsto).

Finale je na programu u subotu, a Kolins će u njemu igrati protiv domaće teniserke Ešli Barti, koja je ranije danas pobedila američku igračicu Medison Kiz u dva seta.