Objavljeno

dana

SPORTSKE VIJESTI – TENIS | CG VIJESTI, izvor portal: Sportklub.rs

REUTERS/Yves Herman via Guliver

Grkinja Marija Sakari, treća igračica WTA liste, završila je učešće na Roaln Garosu u drugom kolu. Od nje je rezultatom 2-0 bolja bila Čehinja Karolina Muhova.

Sva dešavanja iz Pariza pratite u BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Muhova je slavila u dva taj brejka – 7:6 (5), 7:6 (4). Naredna protivnica Muhovoj biće Amerikanka Amanda Anisimova, koja je eliminisala Hrvaticu Donu Vekić.

Videli smo dva izuzetno izjednačena seta u kojima je Muhova bolje igrala ključne poene, ali možda i ključni statistički podatak je broj neiznuđenih grešaka – 26-godišnja Atinjanka ih je imala čak 15 više.

Sakari nije uspela ni da se približi rezultatu karijere na Rolan Garosu, koji je ostvarila u 2021. godini – polufinalu. Ovaj poraz će je koštati velikog broja bodova i izvesno dovesti do pada na WTA listi.

Muhova, 81. igračica sveta, na prethodnom turniru je eliminisana u prvom kolu – na startu takmičenja u Rimu pobedila ju je Petra Martić.

Sportklub
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Tenis

Kakav otac takav sin: Novak uživao u tenisu sa Stefanom

Objavljeno

dana

Autor

REUTERS/Hannah Mckay

Novak Đoković je na današnjem treningu imao posebnog sparing partnera.

Odigrao je „meč“ sa sinom Stefanom što je naišlo na oduševljenje na Vimbldonu.

Zvanični Tviter nalog turnira objavio je gotovo identične slike dvojice tenisera – Novaka i Stefana – uz šaljiv komentar na Đokovićevu nedavnu izjavu da će pokušati da dođe do 100 pobeda, nakon što je postao prvi igrač na svetu, koji je došao do 80 pobeda na svakom od četiri Grend Slem turnira.

„Hajde da dođemo do 100 (pobeda na Vimbldonu) pre nego što mladi preuzmu stvari u svoje ruke“, piše u komentaru.

Istu sliku objavio je i Novak Đoković uz konstataciju da je „tako lepo videti sve ovo.“

Shaun Botterill/Getty Images

U četvrtak je na terenima Vimbldona bio samo jedan srpski predstavnik u singlu. Filip Krajinović je završio takmičenje porazom od Nika Kirjosa u tri seta 6:2, 6:3, 6:1.

Krajinović je bio nemoćan protiv Nika Kirjosa, koji je pokazao zašto mu je Vimbldon jedan od omiljenijih turnira. Naredni rival Australijancu biće Stefanos Cicipas, koji je u tri seta savladao Džonsona 6:2, 6:3, 7:5. Kirjos i Cicipas nedavno su se sastali u Haleu, a slavio je Kirjos u tri seta posle preokreta.

Od srpskih tenisera na terene Ol Ingland kluba izašli su Dušan Lajović, Laslo Đere i Nikola Ćaćić. Sva trojica u dublu. Đere i Lajović su u trenutku prekida vodili protiv Majčržala i Zielonskog 1:0 u setovima (7:5) i 2:0 u drugom. Sa druge strane Ćaćić je u paru Vavasorijem vodio 5:2 u prvom setu protiv Baesa i Delbonisa. Ipak, sva trojica će svoje mečeve nastaviti narednog dana.

Na terenu je bio i Španac Rafael Nadal, koji je ponovo izgubio set, ali ipak nije imao teži posao protiv Rikarda Berankisa. Slavio je 3:1 (6:4, 6:4, 4:6, 6:3) i zakazao okršaj sa Lorencom Sonegom. Prva teniserka sveta Iga Švjontek mučila se sa 138. na svetu Patinamom Kerkove, ali je slavila 6:4, 4:6, 6:3, što joj je 37. uzastopna pobeda.

Kiša je pala predveče, ali je ipak ostavila neke mečeve nezavršene. Ali ne mnog, pa program u petak ne bi trebalo da bude značajno poremećen.

Bjanka, ne brini, Sport klub te prenosi!

Jedan Srbin će biti u 4. kolu, to je najlepše

Vimbldon možete da pratite na Sport Klubu uz SBB ukoliko još niste korisnik SBB usluga – put EON aplikacije uz EON Mini paket van SBB mreže preko bilo kog interneta u Srbiji. EON Mini dostupan je za 1.299 dinara, bez ugovorne obaves u narednih 30 dana.

REUTERS/Paul Childs

Drugi nosilac na Vimbldonu Rafael Nadal plasirao se u treće kolo pošto je savladao Rikardasa Berankisa 3:1 (6:4, 6:4, 4:6, 6:3).

Ponovo je Rafa izgubio set, ali ipak je opravdao ulogu favorita protiv 106. tenisera sveta i nastavio san o kalendarskom slemu. Međutim, nije da nema razloga za brige.

Ne samo što je Litvanac uzeo set, već je imao dobre šanse da uzme i prvi i drugi set. U prvom je propustio brejk loptu kod 2:2, a kapitulirao je tek u 10 gemu, kojim je Španac i uzeo set i poveo 1:0. U drugom setu je Berankis prvi došao do brejka, vodio je 3:1. Ali je ispustio tu prednost, a potom gotovo na isti način izgubio i ovaj drugi set.

Stekao je brejk prednosti odmah na startu trećeg seta, ali ga je za razliku od drugog seta, držao do kraja i smanjio na 2:1. Kada se očekivalo da bi mogao da pritisne velikog protivnika, kapitulirao je na početku četvrtog seta. Rafa je napravio brejk, poveo 3:0, a onda je pala kiša. Prekid koji je trajao oko pola sata nije doneo velike promene i Nadal je izborio plasman u treće kolo.

Tamo ga čeka Italijan Lorenco Sonego, koji je u tri seta savladao Gastona.

Mečeve Vimbldona možete da pratite na Sport Klubu uz SBB ukoliko još niste korisnik SBB usluga – put EON aplikacije uz EON Mini paket van SBB mreže preko bilo kog interneta u Srbiji. EON Mini dostupan je za 1.299 dinara, bez ugovorne obaves u narednih 30 dana.