dana

Murinjov bes i remi na "Olimpiku"!

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Derbi bez pobednika.

Ne tako interesantna utakmica Rome i Napolija, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja.

Na kraju, bez golova, Napoli većim delom utakmice bolji rival, na kraju i crveni karton za Žozea Murinja zbog prigovora u smiraj meča.

U prvom poluvremenu praktično bez šansi i jedni i drugi, možda je vredna pomena šansa Abrahama. Nastavak je doneo uzbuđenja, Osimen i Rui su imali šanse, potom Osimen ponovo, ali promene rezultata nije bilo. Osimen je dva puta pogađao okvir gola.

Roma je bila konačno malo angažovanija u napadu nakon 65. minuta, imao je šansu Manćini, da bi u 82. minutu Murinjo dobio crveni karton, odnosno drugi žuti.

Osimen je u 89. minutu postigao gol glavom, tvrdio je da nije bio u ofsajdu, ali je snimak pokazao drugačiju situaciju, pa je gol poništen.

Roma je napadala u nadoknadi vremena, bez ikakvog rezultata. Treća utakmica bez pobede za Murinjov tim.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Fudbal

Ovo je optimizam, Barsa zna kako da stigne +16 Reala!

Objavljeno

dana

Autor

Da li će se istorija ponoviti?

Šok terapija imenovanjem Ćavija Ernandeza za trenera Barselone još nije došla do izražaja, pa je katalonski tim nakon 15 kola u minusu od čak 16 bodova u odnosu na vodeći Real Madrid.

Barselona je u subotu uveče poražena na svom terenu od Betisa, dok je Real protutnjao San Sebastjanom i zahvaljujući Luki Joviću stigao do velike pobede.

Samo najveći pesimisti veruju da Barselona ove sezone može do titule, ali prošlost nas uči da su čuda moguća i upravo to bi trebalo da drži Ćavijeve izabranike u životu.

Jutro nakon četvrtog poraza u ligi, katalonski Sport podseća na sezonu 2003/2004 kada je Barselona pod vođstvom Franka Rajkarda nakon 18 kola takođe bila u debelom zaostatku, a onda završila kao prva sa dva boda više od najvećeg rivala.

Bila je to bravurozni drugi deo sezone Barselone, koja je u poslednjih 17 utakmica ostvarila isto toliko pobeda, dok je Real sve redom gubio u završnih pet mečeva.

Još jedna sličnost je ta što je te sezone Đoan Laporta imao debitantsku godinu na čelu Barselone, a takav je slučaj i sada u njegovom drugom mandatu.

Tada je Španac angažovao nekada legendarnog igrača Milana i reprezentacije Holandije, a u timu je imao zvezde poput Ronaldinja, Rafe Markeza, Eta, Deka, Žilija, Beletija, Larsona i drugih.

Te sezone je i Ćavi bio u timu, koji je u 86. minutu El Klasika doneo pobedu protiv Real Madrida.

Sve podseća na tu sezonu, hoće li se istorija ponoviti?

Sportske
Nastavite čitati

Fudbal

Tvitovi – kakve veze Milovanović ima sa Njukaslom?

Objavljeno

dana

Autor

Tvitovi - kakve veze Milovanović ima sa Njukaslom?

Partizan je savladao Novi Pazar, a evo najzanimljivijih tvitova posle utakmice.

Posle prvih 45 minuta Aleksandar Stanojević je morao da reaguje protiv Novog Pazara, pa je uveo Nemanju Jovića i Marka Milovanovića.

Isplatilo se, itekako.

Obojica su postigli golove koji su doneli pobedu Partizanu, a posebno se ističe Milovanović koji je nakon centaršuta Meniga sa desne strane odlično reagovao i pogodio mrežu protivničkog tima.

Evo i nekih tvitova posle meča, podsetili su se navijači i da se Milovanović rodio baš u vreme utakmica Partizana i Njukasla, istorijskog dvomeča za ulazak u Ligu šampiona kada su beogradski crno-beli prošli u elitno takmičenje posle boljeg izvođenja penala.

Sportske

Fudbal

Šta mislite, je l’ ovaj gol za elitu namešten?

Objavljeno

dana

Autor

Suarez pomerio sve granice fer-pleja, pogledajte samo šta je noćas uradio!

Vidite li nešto čudno?

O kolumbijskom fudbalu retko možete nešto da pročitate u ovdašnjim medijima, ali ono što se juče dogodilo u taošnjoj Primeri B, izazvalo je veliku pažnju širom sveta.

U pitanju je utakmica Lanerosa i Union Magdalene, završena je pobedom gostiju od 2:1, ali način na koji je Union došao do ove pobede vredne plasmana u plej-of za plasman u elitni rang takmičenja razlog je ovako velike pažnje javnosti za ovaj duel.

Laneros je poveo u 81. minutu golom Ečeverija, a preokret je usledio u petom i šestom minutu nadoknade vremena. Prvo je Gonzales izjednačio, a onda je Segura postigao pobedonosni gol, uz blago rečeno čudne reakcije odbrane protivničkog tima.

Taj gol se nalazi u prilogu, pa će biti zanimljivo videti da li će posle svega ovoga ovaj meč imati i “treće poluvreme“ za zelenim stolom…