Novi trener pristao, evo koje je igrače tražio od Junajteda, verovatni Solskjerov naslednik!

dana

Šta će reći "đavoli"? Glejzeri tvrde da Mančesterov dug ne utiče na transfere i budžet kluba"

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Izgleda da je Norvežanin blizu otkaza…

Poraz od Liverpula je teško progutati, pa iako se pričalo da je Solskjerova pozicija sigurna, izgleda da se stvari kreću ka promeni trenera.

Naime, gazde Glejzeri su već juče razgovarali sa Edom Vudvordom i tražili objašnjenje za katastrofu, u klubu sazreva misao o smeni Norvežanina.

Menadžer je tražio od igrača da ga podrže, ali njihova reakcija je navodno bila mlaka, veći deo svlačionice smatra da Ole nije dorastao poslu.

Nije gotovo, on ima ugovor do 2024. Junajted će morati da mu isplati veliku odštetu, ali se u klubu nadaju da bi mogao da smanji potraživanja zbog svoje igrače prošlosti. No, Solskjer neće lako odustati, a jedini kandidat koji bi mogao da sedne na klupu je Antonio Konte.

Naime, Italijan je prema tvrđenju britanskih medija već dao zeleno svetlo, ne želi da propusti šansu da sedne na klupu jednog od najvećih klubova na svetu, ali zahtevaće određene uslove, mada novac nije u prvom planu.

Naime, Konte će tražiti da klub u naredna dva prelazna roka dovede Barelu iz Intera i Kjezu iz Juventusa. To deluje već kao nemoguća misija, čini se da ni sa 200 miliona „Đavoli“ ne bi mogli da prinude Inter, odnosno Juventus da prodaju fudbalere oko kojih će oformiti tim.

Konte smatra da nije potrebno mnogo igrača, ali želi da pojača vezni red, kao i bokove. Što se štopera tiče, ako bude igrao 3-5-2, sasvim je jasno da ovo što ima nije dovoljno, da mu je potreban još jedan centralni defanzivac i to neko ko će uz Varana nositi odbranu.

U Junajtedu i dalje postoji zebnja zbog Konteovog karaktera, ali planiraju da mu daju odrešene ruke kada su pojačanja u pitanju, to nije imao u prethodnih klubovima, pogotovo u Juventusu i Čelsiju gde je u svađi napustio klub.

Vreme otkucava za Solskjera, slede dueli u Londonu protiv Totenhema koji je takođe u nevolji i Atalante u Bergamu, pre gradskog derbija sa Sitijem. Ako ne pobede u narednim mečevima, čini se da će menadžer bez obzira na sve dobiti otkaz.

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Fudbal

Tvitovi – kakve veze Milovanović ima sa Njukaslom?

Objavljeno

dana

Autor

Tvitovi - kakve veze Milovanović ima sa Njukaslom?

Partizan je savladao Novi Pazar, a evo najzanimljivijih tvitova posle utakmice.

Posle prvih 45 minuta Aleksandar Stanojević je morao da reaguje protiv Novog Pazara, pa je uveo Nemanju Jovića i Marka Milovanovića.

Isplatilo se, itekako.

Obojica su postigli golove koji su doneli pobedu Partizanu, a posebno se ističe Milovanović koji je nakon centaršuta Meniga sa desne strane odlično reagovao i pogodio mrežu protivničkog tima.

Evo i nekih tvitova posle meča, podsetili su se navijači i da se Milovanović rodio baš u vreme utakmica Partizana i Njukasla, istorijskog dvomeča za ulazak u Ligu šampiona kada su beogradski crno-beli prošli u elitno takmičenje posle boljeg izvođenja penala.

Sportske
Nastavite čitati

Fudbal

Šta mislite, je l’ ovaj gol za elitu namešten?

Objavljeno

dana

Autor

Suarez pomerio sve granice fer-pleja, pogledajte samo šta je noćas uradio!

Vidite li nešto čudno?

O kolumbijskom fudbalu retko možete nešto da pročitate u ovdašnjim medijima, ali ono što se juče dogodilo u taošnjoj Primeri B, izazvalo je veliku pažnju širom sveta.

U pitanju je utakmica Lanerosa i Union Magdalene, završena je pobedom gostiju od 2:1, ali način na koji je Union došao do ove pobede vredne plasmana u plej-of za plasman u elitni rang takmičenja razlog je ovako velike pažnje javnosti za ovaj duel.

Laneros je poveo u 81. minutu golom Ečeverija, a preokret je usledio u petom i šestom minutu nadoknade vremena. Prvo je Gonzales izjednačio, a onda je Segura postigao pobedonosni gol, uz blago rečeno čudne reakcije odbrane protivničkog tima.

Taj gol se nalazi u prilogu, pa će biti zanimljivo videti da li će posle svega ovoga ovaj meč imati i “treće poluvreme“ za zelenim stolom…

Sportske

Fudbal

Dečurlija spasila crno-bele!

Objavljeno

dana

Autor

Partizan savladao Pazarce golovima rezervista.

Partizan je uspeo da upiše novu pobedu u Super ligi Srbije i da se ponovo odvoji od Crvene zvezde, slavio je u Humskoj sa 2:0 protiv Novog Pazara nakon golova u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme je bilo daleko ispod očekivano kada je u pitanju Partizan, iako su imali posed lopte od 75%, crno-beli nisu uspevali da uhvate ritam u napadu, praktično nisu imali šansu do 37. minuta utakmice.

Novopazarci su došli da se brane i radili su to na najbolji mogući način, uspeli su da zaustave sredinu terena Partizana, kao i proboje po bokovima.

Nakon slobodnog udarca Jojića koji je bio slab, usledio je šut Uroševića desnom nogom sa oko 15 metara od gola, bio je veoma blizu, a potom je i Menig imao šansu pred sam kraj poluvremena kada je šutirao pravo u golmana Vujanca.

Već na poluvremenu je reagovao Aleksandar Stanojević koji je zamenio Pavlovića i Pantića, uveo je Jovića i Milovanovića i odmah mu se isplatilo.

Upravo je Milovanoviću bilo potrebno samo četiri minuta da savlada protivničkog golmana, centaršut sa desne strane je uputio Menig, mladi napadač je bio na pravom mestu i pogodio je za 1:0.

U 59. minutu 2:0 za Partizan, fantastičan dribling Rikarda Gomeša koji je prevario dvojicu fudbalera Novog Pazara, ovoga puta je sudija Stojanović bez razmišljanja pokazao na belu tačku, a ne tako siguran izvođač bio je Nemanja Jović koji je pogodio, ali je golman protivnika bio na lopti.

Nakon tog gola Novi Pazar i dalje bezopasan, vratio se Holender na teren što je sjajna vest za navijače crno-belih, a Aleksandar Stanojević je sa svojim igračima mirno priveo meč kraju i tako vratio 3 boda prednosti u odnosu na najbližeg rivala, Crvenu zvezdu.