SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Sapunica koja je trajala čitavo leto…

Ovo je jedna od zanimljivijih priča o greškama koje mogu da donesu mladi igrače ukoliko slušaju pogrešne savete.

U pitanju je dragulj „La Masije“ Ilaiš Moriba, koji je slušao pogrešne ljude, svoju agenciju, čiji je klijent i Maks Mejer, a svi znamo na njegovom primeru koliko su ga ubeđivali u pogrešno.

Ilaiš Moriba je sa 18 godina ušao u prvi tim Barselone tokom prošle sezone. U 2021. odigrao je čak 14 mečeva, a Kuman mu je ukazivao šansu u najjačim utakmicama protiv Reala, Atletika, Pari Sen Žermena, Sevilje, a Mesi je na terenu pokazao da ima ogromno poverenje u njega.

Katalonski mediji su pisali da Mesi veruje da bi Moriba i Pedri zajedno mogli da budu tandem za budućnost, ali je onda na scenu stupila pohlepa. Moriba je zahtevao astronomsku platu od šest  miliona evra, što bi bilo tri puta više nego što ima Pedri, koji je bio ponajbolji igrač u prošloj sezoni. Barsa mu je pretila tribinom ako ne potpiše novi ugovor, Moriba nije pristao i zato je prodat RB Lajpcigu u finišu prelaznog roka za 16+6 miliona evra.

Ipak, Moriba je od tad nestao. Još uvek nije debitovao, samo je dva puta bio pozvan na meč, presedeo je na klupi, nije se ni zagrevao. Nemački mediji pišu da trener Džesi Marš ne računa na njega, iako to nije potvrdio, nije ni demantovao.

S druge strane, Barsa je pokazala da ima još dragulja na koje može da računa i da će nastaviti da se oslanja na „La Masiju“. U prvi tim su gurnuti 17-godišnji Gavi i 19-godišnji Niko Gonzales, koji su impresionirali u nedelju protiv Levantea. Na njihovom mestu je mogao da bude Ilaiš Moriba. Izabrao je veći novac, manji klub i nestao…

Sportske
Vaše mišljenje? Ostavite komentar

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar Prijavite se

Ostavite komentar

Fudbal

Partizanova dominacija protiv Radnika, neka se spremi Gent!

Objavljeno

dana

Oslabljeni gosti bezopasni, Partizan stvarao šanse i davao golove.

Fudbaleri Partizana savladali su večeras na svom terenu ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 2:0 u utakmici 13. kola Linglong Superlige Srbije.

Crno-belima je ovo jedanaesta pobeda u 12 odigranih utakmica, pa sada na prvom mestu imaju 34 boda, pet više od Crvene zvezde, uz jednu utakmicu više.

Gosti iz Surdulice su u Beograd doputovali značajno oslabljeni, bez nekolicine igrača i to se i osetilo u njihovoj igri, s obzirom da praktično ništa nisu uradili u napadu i svu pažnju su usmerili na odbranu svog gola. Na kraju je odnos u broju šuteva ka golu bio 20:1 u korist Partizana!

Ekipi Partizana je trebalo nekih pola sata da dođu do svoje igre i da počnu da pronalaze “pukotine“ u odbrani rivala.

Nikola Terzić je u 29. minutu meča odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, kada je lopta prohujala pored desne stative, a dva minuta kasnije zamalo neprecizan bio je i Rikardo sa oko dvadeset metara.

Sve to je bila najava onoga što je usledilo u 33. minutu kada je Terzić centrirao sa desne strane, Saničaninov šut je bio izblokiran, ali lopta dolazi do Jojića koji je sa ivice peterca šalje u mrežu – 1:0.

Nešto kasnije Nikola Terzić je propustio još jednu odličnu priliku kada je iskosa sa desne strane izbio oči u oči sa golmanom Ranđelovićem, ali je traljavo šutirao.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Jojić je povukao loptu ka kaznenom prostoru gostiju, pa lepo proigrao Rikarda Gomeša koji šutira iskosa sa desne strane, ali Ranđelović odlično brani.

Novu priliku crno-beli su imali u 50. minutu kada je Miljković sa desne strane centrrirao, Rikardo kratko prosledio loptu za Lazara Markovića, koji šutira zamalo neprecizno, pored desne stative.

Posle kraćeg zatišja, novu priliku za Partizan  propustio je i Danilo Pantić u 61. minutu, kada mu je golman Ranđelović “ušao u šut“, a par minuta kasnije golman gostiju pravovremeno istrčava i ispred Lazara Markovića koji ne uspeva da uputi završni udarac.

U međuvremenu Natho je zamenio Pantića, a u 73. minutu Partizan konačno stiže do drugog gola. Saša Zdjelar je sa desne strane odlično centrirao u kazneni prostor, a Rikardo Gomeš zahvata loptu glavom i šalje je u mrežu za 2:0. Ovo je njegov 14. gol od početka sezone u Superligi.

Do kraja, crno-beli su rutinski obavili posao i sada mogu mirno da čekaju četvrtak i meč trećeg kola Lige konferencija protiv belgijskog Genta, takođe u Humskoj.

Sportske
Nastavite čitati

Fudbal

Solskjer vraćao Ronalda iz svlačionice, kuva u Junajtedu, koliko je ostalo vremena?

Objavljeno

dana

Problem za problemom…

Razočarani Kristijano Ronaldo, nije prvi put da se ovako ponašao. Naime, kada je sudija odsvirao kraj utakmice na „King Paueru“ požurio je u svlačionicu, ali ga je Solskjer sustigao i vratio na teren da pozdravi navijače.

Portugalac se vratio do sredine terena, preko volje pozdravio gostujuće pristalice, teško mu padaju porazi, ali ponekad treba ostati sportista do kraja.

Ipak, kritike na račun Ronalda su bespredmetne, on je razočaran kao i Pogba, a Ole Gunar Solskjer teško nalazi objašnjenje za lošu seriju, ni posle pauze se ništa nije promenilo, poraz od „Lisica“ je pokazao ono što su, makar tako tvrdi Gari Nevil svi znali.

„Nisu ni blizu borbe za titulu, cele saezone igraju loše, čim se sastanu sa jačim timovimna vide se svi problemi„, kaže Nevil.

Nekadašnji kašpiten dodaje da Solskjer greši kada počinje sa previše kreativnih igrača jer je odbrana lak plen.

„Grinvud, Sančo, Ronaldo, Pogba, Fernandeš, ja ne bih voleo da budem odbrambeni igrač u tom timu“, poentirao je Nevil.

Veruje da će pritisak na Solskjera rasti jer sledi još teških mečeva, raspored je veoma težak i završava se gradskim derbijem pre sledeće pauze.

Ali, koliko je Solskjer daleko od otkaza?

Prilično. Jer, Norvežanin i dalje ima puno poverenje čelnika i vlasnika, dobio je ugovor do 2024. i on će sigurno dobiti priliku da okrene sezonu.

No, na njenom kraju, ako ne bude rezultata, ostane bez trofeja i bez bilo kakve šanse za titulu (čini se da je sada jasno da od toga nema ništa), pozicija će biti veoma teška, jer i deo igrača oseća da je potreban iskusniji trener…

Sportske

Fudbal

Poluvreme: Partizan probio bedem Surduličana

Objavljeno

dana

Autor

Crno-beli se suočili sa izrazito defanzivnim rivalom.

Posle prvog poluvremena na stadionu u Humskoj, ekipa Partizana vodi protiv surduličkog Radnika rezultatom 1:0 u utakmici 13. kola Linglong Superlige Srbije.

Gostujući tim je u Humsku došao prilično oslabljen, pa je Surduličanima preostalo da se opredele za potpunu defanzivu koja je nekih pola sata vrlo dobro funkcionisala.

Prvu pravu priliku Partizan je imao u 29. minutu. Mladi Nikola Terzić je sa ivice kaznenog prostora gađao desni ugao gola gostiju, bio je to odličan pokušaj, ali je lopta prohujala zamalo pored stative.

Dva minuta kasnije nova opasnost po gol Surduličana, Rikardo Gomeš je pokušao sa oko dvadeset metara, nije to bio previše jak udarac, ali malo je nedostajalo da najbolji strelac Partizana pogodi donji levi ugao.

Osetilo se da u tim trenucima gol “visi u vazduhu“ i to se potvrdilo u 33. minutu kada je Terzić centrirao sa desne strane, Saničaninov udarac je izblokiran, a lopta se odbila do Miloša Jojića koji je šalje u desni ugao gola golmana Ranđelovića – 1:0 za Partizan.

Crno-beli su i posle vođstva nastavili da stvaraju šanse, a Nikola Terzić je u 36. minutu propustio stopostotnu priliku kada je iskosa sa desne strane bio oči u oči sa Ranđelovićem, ali je traljavo šutirao i lopta je završila pored gola.

Do kraja poluvremena beležimo i još jedan pokušaj Jojića, kada je Ranđelović bio odlično postavljen  i uhvatio je tu loptu.