dana

Mesi uzalud molio, Argentinci napustili teren, da li će uslediti neverovatna odluka KONMEBOL-a!?

SPORTSKE VIJESTI – FUDBAL | CG VIJESTI, izvor portal: Sportske.net

Potvrđeno je danas.

Fudbalska reprezentacija Argentine pozvala je trojicu igrača iz Premijer lige u ekipu za predstojeće utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, uprkos tome što se zemlja nalazi na crvenoj listi britanskih vlasti zbog pandemije korona virusa.

U argentinski tim pozvani su golman Aston Vile Emilijano Martines i igrači Totenhema Djovani lo Čelso i Kristijan Romero, preneo je danas Bi-Bi-Si.

Engleski klubovi su u septembru odbili da puste svoje fudbalere u južnoameričke reprezentacije za utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo zbog pandemije.

Prema odluci britanskih vlasti, od petka nije potreban karantin po dolasku iz stranih zemalja ako su putnici vakcinisani ili imaju negativan test, ali je karantin od 10 dana potreban za sve koji doputuju iz Argentine.

To znači da bi fudbaleri propustili utakmice u Premijer ligi koje su na programu 16. i 17. oktobra.

Uprkos protivljenju klubova, četvorica argentinskih igrača Martines, Emilijano Buendija, Lo Čelso i Romero su se prošlog meseca odazvali reprezentaciji Argentine. Veliki skandal izbio je u Sao Paolu, kada su zdravstvene vlasti i policija prekinuli meč sa Brazilom, pošto ti igrači Argentine nisu bili u obaveznom karantinu.

Oni su se iz Brazila vratili preko Hrvatske, kako bi izbegli karantin u Velikoj Britaniji.

U južnoameričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine, Brazil je prvi sa šest bodova više od Argentine iz osam utakmica.

Autor

Crno-beli se suočili sa izrazito defanzivnim rivalom.

Posle prvog poluvremena na stadionu u Humskoj, ekipa Partizana vodi protiv surduličkog Radnika rezultatom 1:0 u utakmici 13. kola Linglong Superlige Srbije.

Gostujući tim je u Humsku došao prilično oslabljen, pa je Surduličanima preostalo da se opredele za potpunu defanzivu koja je nekih pola sata vrlo dobro funkcionisala.

Prvu pravu priliku Partizan je imao u 29. minutu. Mladi Nikola Terzić je sa ivice kaznenog prostora gađao desni ugao gola gostiju, bio je to odličan pokušaj, ali je lopta prohujala zamalo pored stative.

Dva minuta kasnije nova opasnost po gol Surduličana, Rikardo Gomeš je pokušao sa oko dvadeset metara, nije to bio previše jak udarac, ali malo je nedostajalo da najbolji strelac Partizana pogodi donji levi ugao.

Osetilo se da u tim trenucima gol “visi u vazduhu“ i to se potvrdilo u 33. minutu kada je Terzić centrirao sa desne strane, Saničaninov udarac je izblokiran, a lopta se odbila do Miloša Jojića koji je šalje u desni ugao gola golmana Ranđelovića – 1:0 za Partizan.

Crno-beli su i posle vođstva nastavili da stvaraju šanse, a Nikola Terzić je u 36. minutu propustio stopostotnu priliku kada je iskosa sa desne strane bio oči u oči sa Ranđelovićem, ali je traljavo šutirao i lopta je završila pored gola.

Do kraja poluvremena beležimo i još jedan pokušaj Jojića, kada je Ranđelović bio odlično postavljen  i uhvatio je tu loptu.

Sportske
Nastavite čitati

Fudbal

Srpski „narednik“ Sergej: „Tuča? Kakva tuča, nisam video ništa…“

Objavljeno

dana

Srpski "narednik" Sergej: "Tuča? Kakva tuča, nisam video ništa..."

U Italiji dosta bure posle jućerašnjem meča na „Olimpiku“

Nemile scene posle utakmice Lacija i Intera, na kraju radovali su se „Orlovi“, a isključen je Felipe Alberto jer je sudija procenio da se rugao doskorašnjem saigaču Korei. Međutim, on tvrdi da se šalio sa prijateljem.

Posle meča bilo je nemilih scena, najveća zamerka igrača Intera je što kod drugog gola Lacio nije izbacio loptu kada je Dimarko bio povređen.

Ali, Inter je imao loptu i Lautaro je šutirao na gol, kako kaže Sari, ako je neko trebalo da izbaci loptu onda su to gosti.

Mediji pišu da je rasprava i čak fizički sukob nastavljen u tunelu.

Da li je Sergej koji je zapečatio sudbinu svoje omiljene žrtve Intera učestovao u tome.

„Tuča, kakva tuča? Ništa nisam video, ja sam ostao na terenu da slavim pobedu sa navijačima, nisam video šta se desilo“, kaže „Narednik“.

On je dodao da je najvažnije ostati na zemlji nakon pobede, da Lacio čeka meč protiv Marseja u LE.

Srbin kaže da se nada da je Sari zadovoljan onim što je video, ne samo u smislu pobede, već borbe igrača, želje i zajedničke žrtve.

„Ne smemo da igramo kao u Bolonji, moramo da u svaki meč uđemo kao u derbi protiv Rome i meč protiv Intera. Problem je ako samo pobeđujemo u velikim utakmicama, to znači da imamo pogrešan pristup. Svaki meč je važan„, dodao je SMS čiji tim je pobedom stigao do petog mesta na tabeli…

FSCG

Kompletirano je 11. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je kao gost nadigrala Mornar u Baru sa 3:0, dok je Iskra na svom terenu, posle velike borbe, slavila protiv Rudara sa 1:0.

Izabranici Aleksandra Nedovića, fudbaleri Budućnosti, uspeli su da stignu do željene forme. Uoči pauze zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Mundijal, Podgoričani su pobedili Petrovac i Rudar, a zatim su nastavili u istom ritmu. U jednom od derbija 11. kola, Budućnost je savladala Mornar u Baru sa 3:0.

Podgoričani su dominirali od prvog do poslednjeg minuta, a bolju igru su krunisali sa tri gola u mreži rivala. Strelci su bili Miloš Raičković, Momčilo Raspopović i Igor Ivanović, a svi tri gola su postignuta u prvom poluvremenu.

FK Budućnost

Iskra je slavila protiv Rudara sa 1:0, a momci iz Danilovgrada su do pobede stigli posle autogola, koji je u 18. minutu postigao Milija Golubović.

1. kolo: OFK Petrovac – Podgorica 2:1, Sutjeska – Zeta 2:0, Dečić – Jezero 2:0, Mornar – Budućnost 0:3, Iskra – Rudar 1:0.

Tabela: Sutjeska 29, Iskra 20, Budućnost 18, OFK Petrovac 18, Mornar 17, Dečić 17, Rudar 14, Jezero 10, Podgorica 5, Zeta 4.

600: { items: 1 },

1024: { items: 1 },

1366: { items: 1 } } }); } });